Dlaczego osoba w zaburzeniach afektywnych i lękowych tj. depresyjnych i obsesyjno-kompulsyjnych oraz

2 odpowiedzi
Dlaczego osoba w zaburzeniach afektywnych i lękowych tj. depresyjnych i obsesyjno-kompulsyjnych oraz lękowych bliżej nieokreślonych słucha muzyki deep house lub jej odmian? (tzn. chodzi o funkcję, która pełni ten gatunek muzyki u osoby chorej – jakiś powód i przyczyna musi być)
Dzień dobry, odpowiedź kryje się u osoby, która słucha takiej muzyki. Trzeba byłoby jej samej zapytać co taka muzyka jej daje, jaką pełni funkcję, czy pomaga w regulacji napięcia, czy pomaga w ekspresji emocji lub w odłączeniu się od nich... Ludzie naprawdę różne rzeczy robią by radzić sobie ze swoimi problemami. Ja bym zapytała dlaczego tak ważny jest powód i przyczyna słuchania takiej muzyki. Zwykle słuchamy muzyki, której lubimy i coś ona nam daje. Jeżeli nas martwi jakieś nasze zachowanie bardzo polecam konsultację u certyfikowanego terapeuty CBT. Pozdrawiam serdecznie.

Osoby z zaburzeniami afektywnymi, lękowymi lub obsesyjno-kompulsyjnymi często wybierają słuchanie muzyki deep house z różnych powodów. Ten gatunek muzyki może działać jako forma relaksu, pomagać w redukcji stresu i stanowi rodzaj ucieczki od negatywnych myśli. Charakterystyczne brzmienie i tempo deep house mogą wprowadzać w stan relaksu, umożliwiając chwilowe oderwanie się od trudnych emocji. Ponadto, muzyka ta może pomagać w wyrażaniu emocji oraz tworzeniu atmosfery. W przypadku osób z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, słuchanie deep house może działać jako strategia regulacji emocji, pomagając w zrelaksowaniu się i łagodzeniu napięcia związanego z obsesyjnymi myślami czy kompulsywnymi działaniami. Ważne jest zrozumienie, że preferencje muzyczne są indywidualne, a słuchanie deep house może stanowić pozytywny sposób radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi.