Dieta w przypadku alergii pokarmowej.

8 odpowiedzi
Dzień dobry,Szukam porady dietetycznej. Mam zapewne spore niedobory, monodietę, alergię pokarmową i podejrzewam lekką odmianę celiakii (niezdiagnozowanej). Nie spożywam produktów zbożowych ani potraw smażonych. Spisałem dokładnie co jem i ile gramów zawierają posiłki. Czuję się niedożywiony, słaby, często głodny i wali mi serce. Jestem szczupły i nie uprawiam sportu. Jak powinienem się odżywiać?
Mariusz
Witam, objawy, które Pan opisuje mogą wynikać z niezdiagnozowanych zaburzeń metabolicznych i niedoborów, w tej sytuacji pilnie należy skontaktować się z lekarzem POZ, wykonać badania, a także jeśli podejrzewa Pan celiakię (nie istnieje forma lekka celiakii, każda, nawet nie manifestująca się pełnoobjawowo jest wyniszczająca), należy udać się także do lekarza gastrologa (w tym celu skierowanie od lekarza POZ). Dopiero z wynikami będzie można właściwie pokierować Pana żywieniem. Jednak w tym celu konieczne jest spotkanie.

Musi pan najpierw zrobić badania, a potem dopiero można ustawić dietę.
Witam Serdecznie!
W takiej sytuacji niezbędna jest wizyta. Wszystko przeanalizujemy, bardzo dobrze, że prowadził Pan dzienniczek. Proszę na wizytę wziąć ze sobą dzienniczek oraz wszystkie badania jakie Pan wykonał do tej pory. Jeśli stwierdzę za zasadne poproszę o wykonanie dodatkowych badań lub wyślę do sprawdzonego specjalisty.
Pozdrawiam,
Tomasz Kolipiński - Dietetyk
dietetico.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panie Mariuszu, zapraszam do Poradni. Aby ustalić Program Żywienia należy przeprowadzić analizę składu ciała, zebrać dokładny wywiad żywieniowy i zdrowotny. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
WITAM SERDECZNIE
PANIE MARIUSZU ABY DOBRZE SKONSTRUOWAĆ DIETĘ DLA PANA MUSZĘ MIEĆ PANA BADANIA BO NA OKO TO MOŻNA TYLKO KRZYWDE ZROBIĆ A TEGO NIE CHCEMY. ZAPRASZAM NA KONSULTACJĘ DO GABINETU GDZIE POROZMAWIAMY I BĘDĘ MOGŁA PANU POMÓC PONIEWAŻ MA PAN OBIAWY KTÓRE MOGĄ BYĆ ZMIANAMI PATOLOGICZNYM.
POZDRAWIAM
Witam,
konsekwencją diety monotonnej zawsze są niedobory. Tutaj widać że są już spore jak występuje słabość, głód i arytmie serca. Rzeczywistość wygląda tak że osoby nawet z celiakią, alergiami pokarmowymi mają spory wybór produktów spożywczych niestety często jest to że są to produkty nieco nieznane i przerażają na początku ale z dobrymi przepisami nawet kasza jaglana smakuje bardzo dobrze.:-)
Zapraszam na konsultację w której trzeba omówić jakie mamy alergie, nietolerancje i co było stosowane , medykacja a póżniej można zdecydować jakimi małymi kroczkami będziemy uczyć sie jeść nie monotonnie a odżywczo- z dużo witaminami i minerałami i wszystkimi substancjami aby nie doszło do głodu ani słąbości.
Pozdrawiam i zapraszam na facebooka Poradnia Zdrowego Odżywiania
Witam serdecznie. Warto byłoby wykonać sobie testy na nietolerancje pokarmowe, żeby stwierdzić na co dokładnie jest Pan uczulony. To pozwoli na wyeliminowanie tych produktów, które Panu szkodzą i ułożyć odpowiednio zbilansowaną dietę dla Pana. Na podstawie nadesłanej wiadomości niestety nie jestem w stanie wskazać gdzie popełnia Pan błędy oraz ocenić sposób żywienia. Bardzo dobrze, że prowadzi Pan dzienniczek spożycia posiłków. Chętnie zapoznam się z nim i pomogę Panu. Po przeprowadzonym wywiadzie dietetycznym przekaże Panu istotnie informacje na temat tego jak powinny wyglądać Pana posiłki.
Ponieważ ma Pan wiele objawów i sporo przypadłości, zachęcam do porady on-line. Nie da się wydać rzetelnej opinii na zasadzie krótkie pytanie - krótka odpowiedź. Potrzebny jest obszerny wywiad.

Najważniejsze jest jednak wykluczenie celiakii (jeśli są ku temu przesłanki) - przed diagnostyką trzeba jednak stosować dietę bogatą w gluten (minimum 2 tygodnie przed badaniami).