Dieta przy chorobie tarczycy.

8 odpowiedzi
Witam, potrzebuję pomocy ponieważ od roku choruję na niedoczynność tarczycy. Niestety podczas zażywania lekarstw przytyłam 9kg. Jest to dla mnie bardzo dużo, a boję się że problem będzie się pogłębiał. Chciałabym się dowiedzieć jaki byłby koszt analizy mojego ciała i ułożenia diety odpowiedniej dla mojego organizmu?Dziękuję serdecznie
Proszę kontaktować się z rejestracją NE. Teraz jestem na urlopie macierzyńskim. W pracy bede na początku 2017 r. Pozdrawiam Monika P-S

Dzień dobry, zapraszam moją stronę internetową - tam znajdzie Pani szczegółowy cennik i informacje na temat przebiegu wizyty. Analiza składu ciała i jadłospis ilościowy są w cenie wizyty.
Przy niedoczynności tarczycy dieta jest nieco inna niż przy klasycznym odchudzaniu. Jak bardzo będziemy ją modyfikować zależy m.in. od aktualnych wyników badań, sposobu leczenia, Pani samopoczucia. Istotne jest również, czy choroba ma podłoże autoimmunologiczne (Hashimoto).
Pozdrawiam, zapraszam
Agnieszka Białek
Witam serdecznie, dieta wraz ze szczegółową analizą to koszt 150 zł, pozdrawiam.
Koszt analizy składu ciała to 50zł, koszt ułożenia indywidualnej diety 14-dniowej to 250zł. Przy stałej współpracy lub płatności z góry pacjenci mogą liczyć na stosowny rabat.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!
Witam serdecznie, pierwsza wizyta wraz z analizą składu ciała, pomiarami antropometrycznymi, wywiadem żywieniowym to koszt 70 zł, indywidualny program odżywiania (uwzględniający Pani jednostkę chorobową, aktualne wyniki badań) kosztuje od 80 do 130 zł. Pozdrawiam i zapraszam do mojego gabinetu!
Witam. Przy niedoczynności bardzo ważne jest wyrównanie hormonów,dzięki dobraniu odpowiedniej dawce od endokrynologa. Przyrost wagi pojawia się ze spowolnionego metabolizmu i zaburzenia pracy hormonów odpowiedzialnych za metabolizm węglowodanów. Często pojawia się również insulinooporność więc warto monitorować gospodarkę cukrową. Zapraszam do gabinetu w celu dobrania odpowiedniej diety. Niemniej ważna jest regularna aktywność fizyczna.Aby poprawić pracę tarczycy należy zwiększyć podaż jodu (uwaga na Hashimoto!) oraz dobrać odpowiednią suplementację. Jeśli chodzi o koszty to najlepiej sprawdzi się pakiet za 220 zł:zawiera pierwszą wizytę z pomiarem składu ciała, 7 dniowy,zróżnicowany jadłospis i 2 wizyty kontrolne. Pozdrawiam
Szanowna Pani. Niestety niedoczynności tarczycy bardzo często towarzyszy przyrost masy ciała i nie jest to podyktowane lekami ale osłabionym tempem metabolizmu co spowodowane jest niskim poziomem hormonów tarczycy. Warto jak najszybciej rozpocząć dietoterapię. Koszt pierwszej wizyty z analiza masy i składu ciała, analizy dotychczasowego sposobu żywienia oraz ułożenie indywidualnej diety to kwota ok 200-220 zł.
Żywienie przy niedoczynności tarczycy jest bardzo istotnym czynnikiem, który pozwala zarówno na ograniczenie ewentualnego stanu zapalnego ale także na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Koszt pierwszej wizyty, podczas której dokonuję analizy obecnego żywienia, stanu zdrowia oraz masy ciała to 120 zł. Na tej podstawię można ułożyć indywidualny plan żywieniowy, który otrzymuje się na drugiej wizycie (koszt to 200 zł) wraz z dokładnymi zaleceniami względem żywienia.Pozdrawiam serdecznie.