Dieta po resekcji jelita, uchyłkowatości, nieszczelność i nadwrażliwość

8 odpowiedzi
Czy w Katowicach znajdę dietetyka, który przeprowadzi mnie przez dietę dr. Dąbrowskiej, Gersona lub po prostu pomoże w wyleczeniu jelit? Jestem po resekcji jelita, uchyłkowatość, rozszczelnienie i nadwrażliwe jelito?? Kobieta, wiek 53.
Pozdrawiam
Witam serdecznie,
w Pani przypadku wskazana będzie dieta łatwo strawna, z uwzględnieniem eliminacji produktów, których Pani organizm nie toleruje. W tym celu niezbędne będzie przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, na podstawie którego ułożę dla Pani dietę dostosowaną do Pani stanu zdrowia. Nie zalecałabym żadnych restrykcyjnych diet, o których Pani napisała. Zapraszam na wizytę, na której omówimy szczegóły kuracji. Pozdrawiam, Marta Heller-Surowiec
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Myślę, że warto zasięgnąć opinii zespołu: dietetyk + gastroenterolog. W tym konkretnym przypadku musi mieć Pani odpowiednią dietę, aby zapobiegać procesom zapalnym, unikać drażnienia i nasilonej perystaltyki. Ja mogę jak najbardziej spotkać się z Panią i pomóc w tym zakresie, na tyle na ile pozwala moja wiedza.
Serdecznie pozdrawiam
Nie stosuję w dietoterapii diety dr Dąbrowskiej ani Gersona. Problemy z jelitami wymagają odpowiedniej diety, może się ona wiązać z eliminacją lub ograniczeniem niektórych produktów. Ustalenie diety niewątpliwie wymaga zapoznania się ze stanem klinicznym pacjenta. Zapraszam na konsultację, przyjmuję w Sosnowcu
Witam, w takiej sytuacji należy bardzo dokładnie przeprowadzić wywiad żywieniowy i zdrowotny. Namawiam do wnikliwej obserwacji reakcji organizmu po spożyciu różnych produktów i zapisywanie ich. Łatwiej będzie można wyeliminować niewskazane produkty. Można zastosować dietę FODMAP.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,

Jestem w stanie Pani pomóc. Współpracujemy z Pacjentami online i efekty tej współpracy nie różnią się od współpracy stacjonarnej. Stały kontakt (telefoniczny, mailowy) podczas dietoterapii pozwala uniknąć błędów żywieniowych i osiągnąć sukces. W Pani przypadku ważna jest nie tylko dieta ale również odpowiednia suplementacja np. w postaci probiotyków, debutiru by zregenerować nieszczelne jelito i zapobiec kolejnym chorobom. Niesprawne jelita to problem z energią w ciągu dnia, odpornością która jest osłabiona, niskim nastrojem, jesteśmy bardziej podatni na depresję, obniżony jest też stopień przyswajania składników odżywczych więc dieta musi być dopracowana by zapobiec niedoborom poważnym w konsekwencjach. Fachowa opieka i wsparcie motywacyjne pomogą Pani odzyskać samopoczucie oraz przywrócić sprawność.

Zapraszam do kontaktu.
Wiktoria Kreft
dietetyk kliniczny
Sports-Med
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Polecałabym Pani wybrać dietetyka medycznego, który ułoży indywidualny jadłospis pod Pani schorzenia. Absolutnie nie zalecałabym Pani diety dr Dąbrowskiej, ani Gersona.
Niestety nie pomogę w tej kwestii. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
W przypadku takich schorzeń nie zalecałabym wymienionych diet, nie stosuję ich zresztą w swojej praktyce. Pracuję raczej z pacjentami nad zmianą ich nawyków żywieniowych, co pozwala na swobodne jedzenie, przez przeliczania każdego grama. W wielu chorobach konieczna jest jednak konkretna dieta, jedną z nich są niewątpliwie choroby jelit. Radziłabym w pierwszej kolejności poradzić się lekarza, a potem udać do dietetyka specjalizującego się w chorobach jelit. Jestem z Wrocławia, ale pracuję też online, jeśli byłaby Pani zainteresowana to proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka