Dieta łącząca chorobę Hashimoto i przełyk Barreta.

2 odpowiedzi
Czy jest jakaś sprawdzona dieta, która jest odpowiednia do choroby Hashimoto i przełyku Barreta. Proszę o radę.
Dzień dobry ,
pomogę zmienić Pani jadłospis tak żeby przy występujących dolegliwościach był smaczny i odpowiednio zbilansowany,

Zapraszam na wizytę,
Pozdrawiam!

Dzień dobry,
Jak najbardziej można stworzyć dietę, która będzie pozytywnie oddziaływać na obydwie dolegliwości.
Poza typowymi dla Hashimoto zaleceniami dietetycznymi, trzeba zadbać także o wykluczenie z jadłospisu produktów mogących powodować rozwój choroby refluksowej.
Polecam spotkanie z dietetykiem klinicznym w okolicy lub umówienie wizyty bezpośrednio u mnie. Taka dieta nie musi być trudna i uciążliwa, a może bardzo pomóc!
Pozdrawiam serdecznie,
Marek Aleksander Przondo