Czym może być spowodowany ostry ból tylko od ok. 120 stopni zgięcia kolana ? Żadne inne ruchy nie

12 odpowiedzi
Czym może być spowodowany ostry ból tylko od ok. 120 stopni zgięcia kolana ?
Żadne inne ruchy nie dają dolegliwości bólowych.

Obraz USG

Drobne zaostrzenia zwyrodnieniowe w obu przedziałach bocznych.
Umiarkowanie nasilone zmiany chondromalacyjne na udowej stronie łożyska poślizgu udowo-rzepkowego zmiany do I/II stopnia.
Łąkotka przyśrodkowa, zniekształcona rogu tylnym, niewielki stopień wypchnięta poza zarys pow. kostnych.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i wskazówki, którymi powinienem podążyć.
Bez badania manualnego i funkcjonalnego trudno jest cokolwiek napisać.

Dzień dobry
By można było określić o Panu dolega trzeba wykonać test funkcjonalne. Jednak z tego co Pan opisał problemem może być po stronie łąkotki. Zalecam rezonans magnetyczny kolana i dobry fizjoterapeuta.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Dzień dobry,
Proszę o podanie więcej informacji na temat dolegliwości bólowych, gdzie dokładnie występuje ból. Prawdopodobnie doszło do unieruchomienia łąkotki w wyniku urazu bądź długotrwałego obciążania stawu kolanowego. Należałoby wykonać dodatkowe badanie kliniczne na wizycie
Łączę pozdrowienia
dr Jakub Pawłowski
Ból spowodowany jest tym co ukazało USG.
USG sugeruje, że to łąkotka przyśrodkowa lub staw rzepkowo-udowy. Aby postawić pełną diagnozę należy udać się fizjoterapeuty, który przeprowadzi z Panem pełen wywiad i badanie manualne. Może się okazać, że inna struktura jest winna objawom, pomimo braku zmian na USG.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Witam! Wizyta fizjoterapeutyczna powinna rozwiać wszelkie niejasności, wspomniana łąkotka daje objawy w znacznym zgięciu, ale aby "obwinić" ją należy najpierw poddać się badaniu manualnemu, pozdrawiam serdecznie!
Witam,
Na podstawie samego badania USG ciężko stwierdzić, czego to może być wynikiem - czy bardziej kwestia mięśniowo-powięziowa, czy bardziej stawowa. Warto udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty, aby w pełni to zdiagnozować i wówczas włączyć odpowiednie usprawnianie.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Szanowna/y Pani/e,
bazując na powyższych informacjach problemem bólowych zdaje się być rzepka i/lub łąkotka. Proponuję skupić się na korekcji toru ruchu rzepki, kontroli stabilizacji łąkotki przyśrodkowej. Zarówno rzepce jak i łąkotce przydadzą się zabiegi regeneracyjne (np. pole magnetyczne, laser)

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam pomijając samo uszkodzenie więzadła rzepki możemy też znaleźć uszkodzenie rogu tylnego łąkotki i jeśli łąkotka zmieniła swoje położenie i kiedy dociskane jest podudzie do uda róg tylny jest uciskany a ponieważ on jest bardzo mocno unerwiony to ból się pojawia. Żeby powiedzieć więcej musiałbym przeprowadzić więcej testów. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Jak to w takich sytuacjach bywa, odpowiedzi jest wiele. Np. dystorsja powieziowa w obrębie aparatu wiezadlowego i/lub sciegnistego kolana głęboka lub powierzchowna. Warto udać się na wizytę do specjalisty, który zadba o ocenę funkcjonalną i pokieruje Pana/Panią dalej.
W tym wypadku kluczowe będzie badanie fizykalne. Możliwości jest kilka, proponuję udać się do fizjoterapeuty lub lekarza ortopedy na diagnostykę. Życzę powrotu do zdrowia
Najprawdopodobniej problemem jest łąkotka przyśrodkowa lub staw rzepkowo-udowy. Natomiast żeby to potwierdzić należałoby udać się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi badanie funkcjonalne i wdroży odpowiedni plan leczenia.