Czy w przypadku poniższych wyników (reszta, poza wspomnianymi, aktualnie jest w normie) mojego 5,5-m

3 odpowiedzi
Czy w przypadku poniższych wyników (reszta, poza wspomnianymi, aktualnie jest w normie) mojego 5,5-miesięcznego syna powinnam podawać mu żelazo?

płytki krwi 622 (norma 150-450)
% neutrocytów 22,9 (norma 30-50)
% monocytów 8 (norma 2-7)
liczba limfocytów 11,32 (norma 4-10,5)
liczba monocytów 1,36 (norma 0,05-1,1)

W poprzedniej morfologii (2 m-ce temu) miał zaniżony poziom krwinek czerwonych, hemoglobiny i hematokrytu, a płytki krwi były na poziomie 523.

Dodam, że syn miał żółtaczkę przez pierwsze niespełna 3,5 miesiąca.

Z góry dziękuję za pomoc.
To lekarz POZ powinien zbadać dziecko, porozmawiać, przejrzeć wyniki i zdecydować o dalszym postępowaniu. Czasami trzeba oznaczyć poziom ferrytyny i żelaza , aby o tym decydować.

Witam, tak jak napisał mój Poprzednik - przy tak małym dziecku, potrzebne jest jego zbadanie i omówienie wielu zagadnień, nie tylko obejrzenie samego wyniku. Proszę się zgłosić do lekarza pediatry. Z wyrazami szacunku, Aleksandra Piotrowska
Witam. Rozumiem z Pani wypowiedzi, że jakiś czas temu morfologia Pani dziecka była słaba. Nie podaje Pani też czy dziecko w związku z tym dostawało jakieś leki. W związku z powyższym trudno odpowiedzieć na Pani pytanie - zalecałbym ponowną konsultację pediatryczną, bo wtedy lekarz pediatra, po zbadaniu dziecka i po obejrzeniu ostatnich wyników zadecyduje czy będzie potrzebna jakaś terapia czy też nie.
Pozdrawiam Dr J.Czelej