Czy trening siłowy nastawiony na budowę masy mięśniowej czyli wykonywanie dużych ilości powtórzeń z

2 odpowiedzi
Czy trening siłowy nastawiony na budowę masy mięśniowej czyli wykonywanie dużych ilości powtórzeń z dużym ciężarem może wpływać jakoś negatywnie na spalanie tkanki tłuszczowej? Chciałbym zredukować poziom tkanki tłuszczowej ale jednocześnie ćwiczę w celu rozbudowy masy mięśniowej i waga co prawda trochę spadła.W 3 miesiące spadło ponad 6 kg ale kiedyś już raz schodziłem z wagi i wtedy nie ćwiczyłem siłowo przez co mam wrażenie że wtedy dużo więcej spadło. Mam z dziennego zapotrzebowania kalorycznego ucięte około 500 kalorii.Wcześniej jadłem na pewno ponad 3000 może nawet z 3200 kalorii i ważyłem ponad 90 kg teraz uciąłem kalorie i jem w okolicach 2600 kalorii dzięki czemu waga spadła do poniżej 84 kg dodam że w pasie mam 86cm,wzrost 180cm Czy te wymiary jeśli chodzi o wagę i pas są dobre? i jak to jest z tym treningiem siłowym i spalaniem tkanki tłuszczowej? czy trening rozbudowujący masę mięśniową może utrudniać spalanie tkanki tłuszczowej mimo ujemnego bilansu kalorycznego?
Dzień dobry
Trening siłowy działa ochronnie na tkankę mięśniową w trakcie redukcji wagi, dlatego należy wykonywać ten trening poprzez zmniejszenie ilości powtórzeń i zwiększenie ciężaru(ćwiczenia wielostawowe). Należy na początku zrzucić wagę redukując tkankę tłuszczową aby potem móc budować tkankę mięśniową(nieznacznie podwyższona ilość kalorii). Jeżeli chodzi o wymiary Pana ciała jest do sprawa indywidualna. Pod kątem ryzyka zachorowania na choroby sercowo naczyniowe mieści się Pan w normach: obwodu talii, wskaźnika talia i wzrost. Wskaźnika BMI nie rozpatruję ze względu na brak informacji dotyczących kompozycji Pana ciała. Trening oporowy nie utrudnia zrzucania tkanki tłuszczowej.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Każdy jest inny, ale z doświadczenia z pracy w poradni widzę, że najlepsze efekty, czyli szybka utrata tkanki tłuszczowej i przyrost tkanki mięśniowej daje połączenie treningów siłowych z bieganiem. Wystarczy dołożyć w tygodniu dwa dni biegania (a nawet marszobiegu ok 45 min) i zmiany są szybko zauważalne. Oczywiście do tego dobrze zbilansowana dieta! Nie tylko wysokobiałkowa, ale z odpowiednią proporcją zdrowych tłuszczów i węglowodanów.