czy to wspaniałe lekarstwo na przepuklinę międzykręgową?

4 odpowiedzi
Witam Państwa serdecznie.
Czy ktoś z Państwa grona słyszał o używaniu środka TRYAMCYNOLON ACETONICLUM 80mg/ml, do "rozpuszczania" powstałej przepukliny międzykręgowej? Terminu "rozpuszczanie", użył lekarz specjalista ortopeda-traumatolog, do opisania działania tego specyfiku. Zaleca, abym skorzystała z takiego zastrzyku, ponieważ przy mojej przepuklinie prawdopodobnie jedna dawka wystarczy by przestała ona uciskać nerw.
Brzmi to jak wspaniałe lekarstwo na dolegliwości z którymi się borykam od prawie trzech miesięcy, więc proszę o opinie, czy ta substancja jest bezpieczna, skuteczna i czy ma jakieś skutki uboczne, tak jak zostało mi to niestety tylko pobieżnie przedstawione przez lekarza? Będę wdzięczna za wyczerpujące odpowiedzi. Pozdrawiam.
Nie stosuję więc się nie wypowiem.

Triamhexal to znany lek sterydowy dostępny w aptekach niemieckich .Stosowany do blokad . Ma działanie p/zapalne i p/ obrzękowe. Niestety nie jest w stanie cofnąć przepukliny a jedynie złagodzić objawy związane z uciskiem korzeni nerwowych .
Nie mam doświadczenia w stosowaniu tego preparatu.
Dzień dobry!

Prosi Pani o opinię dot. tzw. epiduralnej iniekcji jednego z wielu preparatów sterydowych. Najważniejsza w doborze metody jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta. Skoro ortopeda przedstawił zachęcające opinie dot. zastosowania powyższej metody - można uznać, że jest ona wskazana w Pani przypadku.

Działanie leku nie polega na rozpuszczaniu przepukliny - takiego zachęcającego sformułowania mógł użyć lekarz w celu uproszczenia obrazu działania leku, widząc szanse na skuteczną poprawę Pani stanu zdrowia

Preparaty sterydowe działają w tym przypadku przeciwzapalnie miejscowo - przeciwobrzękowo - oraz wpływa hamująco na mechanizmy przewodzenia bólu.

Należy oczywiście pamiętać, że w medycynie nie ma niczego pewnego w 100% - realne jest maksymalizowanie szans na poprawę stanu.

Możliwe, typowe działania niepożądane to:
- reakcja uczuleniowa na podane leki
- miejscowe krwawienie
- infekcja
- przejściowa reakcja bólowa po podaniu leków

W przypadku cukrzycy - dekompensacja.
W przypadku nadciśnienia tętniczego - przejściowy wzrost.

Zachęcam do kontaktu osobistego - ponownego - z lekarzem, który zakwalifikował Panią do takiej formy terapii. Podstawą leczenia jest zaufanie między lekarzem a pacjentem. By je budować konieczna jest osobisty kontakt.

Piotr Staszczuk