Czy to prawda że nie ważne jest co jemy a ile jemy? np odżywiając sie zdrowo z dobrze zbilansowaną d

2 odpowiedzi
Czy to prawda że nie ważne jest co jemy a ile jemy? np odżywiając sie zdrowo z dobrze zbilansowaną dietą i jedząc te 3000 kalorii rozbuduje masę mięśniową ale czy ta masa mięśniowa będzie jakościowo różnic się od tej zbudowanej na nie zdrowym jedzeniu typu fast food,cipsach, słodyczach i tp ale z tą samą podażą kaloryczną czyli w tym przypadku 3000 kalorii?? Nie chodzi mi oto czy jest to zdrowe czy nie tylko czy sylwetka będzie sie jakoś różnić w wypadku zdrowej diety a nie zdrowej ale z tą samą podażą kaloryczną.
Aby rozbudować masę mięśniowo w uproszczeniu potrzebna jest odpowiednia dostępność energii (lekka nadwyżka energetyczna, osoby z krótkim stażem treningowym są w stanie rozbudować masę mięśniową na diecie normoenergetycznej lub niewielkim deficycie), odpowiednia dostępność białka oraz oczywiście bodziec treningowy. Więc jeżeli zostaną spełnione te czynniki na niskojakościowej diecie (np. typu fast food, ale z odpowiednią podażą białka) to teoretycznie jest to możliwe, ale... rozbudowa masy mięśniowej trwa. Jeżeli dieta będzie źle zbilansowana uniemożliwi to prawidłową regenerację i utrzymanie bodźca treningowego a co za tym idzie osiągnięcie zamierzonego efektu. p.s. oczywiście posługiwanie się tu liczbami również należy potraktować bardzo przykładowo bo 3000kcal dla jednego może być nadwyżką a dla drugiego deficytem.

Dzień dobry,
Zawsze warto rozpatrywać model żywienia szerzej, nie tylko kaloriami oraz celem jakim w tym przypadku jest przyrost masy mięśniowej ciała. Struktura diety a więc odpowiedni udział białka tłuszczy i węglowodanów oraz jakość tej diety są także istotne dla szeroko pojętego zdrowia mierzonego podstawowymi parametrami jakimi są wyniki badań laboratoryjnych. Osobiście mam wątpliwości aby na tzw. śmieciowym jedzeniu przyrost masy nastąpił w postaci oczekiwanego przyrostu masy mięśniowej a nie tkanki tłuszczowej właśnie.
pozdrawiam serdecznie