czy to depresja?

3 odpowiedzi
Dzień dobry. myślę, że mam ze sobą problem. Ponieważ nie potrafie sobie sama pomóc, zdecydowałam się do Pani napisać. Miewam w swoim życiu okresy kiedy stale płacze, miewam myśli o śmierci, czasem myślę o samobójstwie. Jednak nie wystarcza mi odwagi na taki krok, próbowałam się ciąć, ale jestem zbyt słaba na taki krok. Jednak stosowana w takich trudnych chwilach autoagresja daje mi ulgę, chwilową niestety. Nie wiem skąd się bierze mój depresyjny stan, nie potrafię tego wytłumaczyć, po prostu niekiedy nagle ogarnia mnie przerażający smutek i zdołowanie, czuje że jestem sama z moimi myślami, nie mam nikogo komu mogłabym o tym powiedzieć. Nie wiem co robić, takie chwile "dołka" są dla mnie wyczerpujące psychicznie. Ten stan zdołowania zwykle nie trwa długo, utrzymuje się tydzień, maksymalnie dwa i przechodzi.. do następnego razu. Czyli średnio raz w miesiącu
Witam. Trudno diagnozować przez internet, Pani symptomy mogą wskazywać na depresję ale nie musi to byc "to". Z pewnością warto byłoby skonsultować się z psychiatra, zwłaszcza ze wzgledu na myśli samobójcze i skłonność do zachowań autoagresywnych. Moze tez Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Gorąco zachęcam do kontaktu ze specjalista, niech Pani nie zostaje z tym sama. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Sugerowałaby, aby Pani zgłosiła się do specjalisty tz lekarza lub psychologa/ psychoterapeuty. W wypowiedzi Pani jest wiele niepokojących stwierdzeń, które wskazują na to, że potrzebuje Pani pomocy specjalistycznej. Moja odpowiedź przez internet nie da Pani satysfakcjonującej pomocy. Zalecam kontakt bezpośredni z profesjonalistą.

Dzień dobry,
Dobrze że Pani pisze. Opisane przez Panią objawy są niepokojące, powodują Pani cierpienie i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Wygląda na to, że przeżywa Pani chwile silnego napięcia, które jeszcze nie jest dla Pani zrozumiałe i nie bardzo Pani wie, jak sobie z tym poradzić. Autoagresja, jak już Pani zauważyła, niczego nie rozwiązuje. Nie musi Pani być z tym wszystkim sama. Myślę, że właściwym kierunkiem, jaki Pani obrała, jest skorzystanie z pomocy. Żeby dokładnie określić co Pani jest i jaka forma terapii będzie dla Pani najbardziej odpowiednia, potrzebna jest osobista konsultacja, do której Panią zachęcam. Podczas osobistego spotkania możliwe jest zbadanie szerszego kontekstu w jakim te stany występują, a także nawiązanie kontaktu, który może przejść w relację terapeutyczną. Proszę nie zwlekać i zadbać o siebie.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.