Czy to ciągle łokieć golfisty?

7 odpowiedzi
Witam,

Byłbym wdzięczny za opinię. Otóż w lutym zdiagnozowano u mnie łokieć golfisty+zmiany przeciążeniowe w okolicach łokcia (myślę, że to zwapnienia). Przeszedłem krioterapię, ultradźwięki, jonoforezę, laser oraz ultradźwięki. Przyjmowałem leki, ćwiczyłem z rehabilitantem oraz sam. Ogólnie problem częściowo minął, dalej jednak odczuwam dyskomfort np. podczas próby podniesienia czegoś ciężkiego albo "pchania" ręką w dół, czy dociskania do klatki piersiowej. Zastanawiam się nad falą uderzeniową albo podaniem osocza..Jak Pan myśli, co będzie lepsze.
Dzień dobry
Generalnie oba zabiegi się nie wkluczają. Fala uderzeniowa powinna złagodzić objawy bólowe i w jakimś stopniu zregenerować przeciążoną strukturę w zależności w jakim jest stanie. Pozdrawiam

Witam, stosował Pan fizykoterapię, która jest jedynie częściowo skuteczna bo nie powoduje zmian w mechanice przeciążonej struktury. Proponowałbym masaż poprzeczny mięśni zginaczy nadgarstka od przyśrodkowej strony stawu łokciowego oraz falę uderzeniową jeśli rzeczywiście mówimy o zwapnieniach w obrębie przyczepu tych mięśni. Mam wątpliwości czy podanie osocza to najlepsze wyjście. Pozdrawiam
Polecam terapie mięśniowo - powięziową którą z powodzeinem stosuje u moich Pacjentów. Do tej pory leczony Pan jedynie zachowawczo, a nie przyczynowo. Pozdrawiam!
W przypadku problemów ścięgnistych najskuteczniejszy okazuje się trening przeciążeniowy pod okiem fizjoterapeuty. Fala uderzeniowa oraz iniekcje z osocza bogatopłytkowego nie zaadaptują Pana tkanki do przenoszenia obciążeń a jedynie wydłużą proces leczenia.

Pozdrawiam
Nie jestem pewny co bedzie lepsze z zabiegow ,ktore zostaly wymienione, natomiast moge zaproponowac zabiegi osteopatyczne ,ktore napewno przyiniosa ulge
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
To oznacza, że miał pan standardowy proces postępowania. teraz proponuję falę uderzeniową, która powoduje mikrodestrukcję tkanki i dzięki temu pobudza proces zapalny czyli zapoczątkowuje gojenie. Mikrouszkodzenie powoduje uwalnianie czynników wzrostu. Poza tym musiałbym mieć więcej informacji na temat pana pracy i charakteru przeciążenia. Niezbędne będą też odpowiednie ćwiczenia w celu wzmocnienia mięśni jak i ścięgien bo inaczej problem będzie powracał.
Witam,
Moim zdaniem powinien Pan na jakiś czas ograniczyc wysiłek chorej kończyny, stosować taping, dalej kontynuować rehabilitację, lasr punktowy, bądź zastanowić się nad jednorazową blokadą.