Czy taka osoba poradzi sobie w technikum czy lepiej żeby wybrała szkołę zawodową? To prawdziwy test na iq wisc-r. (orientacja wyobraźnia i wizualizacjia przestrzenna, synteza danych spostrzeżeniowych, myślenie przyczynowo skutkowe w oparciu o materiał graficzny) - 63 (trwałość pamięci werbalnej rozumowanie arytmetyczne zdolności do spostrzegania szczegółów zdolności językowe wiadomości rozumienie norm i zasad społecznych) - 82 (uczenie się wzrokowo - ruchowe, zdolności do klasyfikowania) - 90. Łączny wynik 77 w skali wisc-r czyli pogranicze normy
 Tomasz Wrocławski
Tomasz Wrocławski
Psychoterapeuta
Wrocław
Proponuje spróbować. Zawsze można przenieść się do szkoły branżowej, jeśli dziecko nie będzie sobie radziło, a następnie uzupełnić wykształcenie w szkole 2 stopnia. Czasowo wyjdzie na to samo.

mgr Magdalena Waśko
mgr Magdalena Waśko
Psycholog, Psychoterapeuta
Gdynia
Testy inteligencji to nie wszystko - na zdolności uczniów i ich radzenie sobie w szkole wpływa o wiele więcej czynników, np. wsparcie bliskich osób, ich osobiste zainteresowania czy motywacja. Wynik testu WISC-R nie powinien przesądzać o decyzji o wyborze szkoły zawodowej lub technikum, jest on jedynie wskazówką co do poziomu umiejętności w zakresie poszczególnych podskal. Jeżeli pojawił się pomysł pójścia do technikum i uczeń postrzega ten pomysł jako dobry, to zawsze warto spróbować.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.