Czy rehabilitacja pomoże?

9 odpowiedzi
Mam zmiany zwyrodnieniowe z obniżeniem krążka międzykręgowego L5/S1. Czy rehabilitacja mi pomoże i jaka by była cena jednego zabigu?
Oczywiście. Rehabilitacja metodą McKenziego jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia tego typu schorzeń. Cena jednej wizyty to 80 zł. Trzeba liczyć ok 2-3 wizyt dla uzyskania trwałego efektu. Zapraszam do telefonicznego kontaktu. Można odwiedzić stronę instytutu McKenziego w celu zapoznania się z metodą. mckenzie.pl

Jest szansa. Cena zależy od stanu pacjenta...
Witam,
Dużo zależy od występujących objawów. Ostatecznie może istnieć taka sytuacja, że u pacjenta stwierdza się zmiany w RTG, a pacjent nie narzeka na żadne dolegliwości. Proszę o więcej informacji.
Witam,
Rehabilitacja powinna pomóc, zapraszam na zabiegi. U mnie zabieg kosztuje 100-1500PLN.

Pozdrawiam,
Andrzej Niemczyk
Dobry wieczór , Rehabilitacja powinna pomóc . Koszt jednego spotkania około 70 zł pozdrawiam i zapraszam Sławek
Witam serdecznie,
"zmiany zwyrodnieniowe z obniżeniem krążka międzykręgowego L5/S1" to naturalne zużycie kręgosłupa postępujące wraz z wiekiem i samo w sobie nie stanowi wskazania do leczenia.

W związku z tym w praktyce klinicznej istnieją 3 główne drogi postępowania przy obecności zmian zwyrodnieniowych
1) Brak dolegliwości bólowych i/lub objawów neurologicznych, tj. promieniowanie do pośladki, nogi, zaburzenia zwieraczy itd
ZALECENIA: indywidualnie dopasowane ćwiczenia i profilaktyka zdrowego kręgosłupa
2) Dolegliwości bólowe i/lub objawy neurologiczne, tj. promieniowanie do pośladki, nogi itd
ZALECENIA: pilna rehabilitacja (np. terapia manualna, masaż, kinesiologytaping)
3) Osłabienie siły kończyn dolnych i/lub górnych, objawy neurologiczne, tj. zaburzenia czynności zwieraczy.
ZALECENIA: pilna konsultacja neurochirurgiczna !

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
Gabinet fizjoterapii i masażu, Medifit Marcin Ciesielski
Dobry wieczór,
najważniejsza kwestia jakie są objawy? Ponieważ z tego segmentu unerwienia może to być problem bólowy sięgający od lędźwi przez boczno-tylną powierzchnię uda, aż do stopy..

Domyślam się, że wykonane badanie obrazowe było ze względu na te objawy. Rehabilitacja, czyli wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, zmiana pewnych nawyków oraz praca nad wzmocnieniem aparatu mięśniowo-więzadłowego okolicy przejścia lędźwiowo-krzyżowego może bardzo dużo zmienić. Poprawić sytuację bólową i pomóc przeciwdziałać nawrotom tego schorzenia.

Cena jednej terapii to 80zł, gdzie oprócz testowania funkcjonalnego, możemy popracować na korekcją miednicy, rozluźnieniem tkanek głębiej położonych (napiętych ze względu na problemy bólowe), ewentualnie wykonać zabieg falą uderzeniową dla podniesienia skuteczności terapii.

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Witam serdecznie,

Zmiany zwyrodnieniowe to nie koniec świata. Oczywiście jeśli nie masz dolegliwości bólowych to i tak powinien Pan/i być pod kontrolą terapeuty. Fizjoterapeuta/Terapeuta manualny/Osteopata powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad, przebadać klinicznie organizm a następnie podjąć już kolejne kroki np: wdrożyć terapię manualną czy zalecić konkretny zestaw ćwiczeń aby usprawnić dany segment kręgosłupa.
Ceny za takie wizyty są różne, w zależności od miasta, doświadczenia terapeuty oraz umiejętności. Ceny wahają się od 40-200 zł. Osobiście nie polecam najtańszych zabiegów tym bardziej terapii.

Zapraszam na wizytę w gabinecie w Warszawie.

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski
Przede wszystkim potrzebna jest rehabilitacja, aby nie skończyło się operacją. Należy udać się do fizjoterapeuty, który postara się wyprowadzić Panią/Pana z bólu.