Czy przy chorobach tarczycy odchudzanie jest mozliwe ?

10 odpowiedzi
Czy specjalizuje się Pani w układaniu diet dla osób z niedoczynnością tarczycy ? Jakich efektów stosowania diety można się spodziewać ?
tak układam takie diety; jeśli poziom hormonów jest stabilny 0,5-1 kg tygodniowo (jeśli mowa o spadku wagi), pozdrawiam

Dzień dobry, diety w chorobach z niedoczynnością tarczycy są jednym z typów diet które przygotowuje dla swoich pacjentów. W zależności od przypadku efekty są różne. Duży wpływ na to jak powiedzie się dieta mają wcześniejsze kuracje odchudzające, ustawione lub też nie (bo w fazie ustawiania) leczenie i inne aspekty które należy rozpatrzeć osobiście. Z doświadczenia razem z dietą powinny iść w parze ćwiczenia dzięki temu efekty będą szybsze. U niektórych osób chudnięcie przebiega wolniej niż w przypadkach be z niedoczynności tarczycy tj. 1-2 kg na miesiąc.
Tak, prowadzę programy żywieniowe dla osób z niedoczynnością tarczycy. Nie sposób jednak określić dokładnie efektów, jakich można się spodziewać, bowiem uzależnione są one od wielu czynników między innymi: przyczyny niedoczynności tarczycy, stosowanego leczenia, aktualnych poziomów TSH, ft3, ft4 i ich zmienności w czasie (stabilne? rozchwiane?). Założenia diety dobieram są w zależności od dominujących objawów, skupiam się na łagodzeniu dolegliwości, normalizacji masy ciała i ograniczeniu działania prozapalnego żywności. Prawidłowe tempo utraty masy ciała mieści się w granicach 0,5-1kg tygodniowo i przy wyrównanej, dobrze leczonej niedoczynności można takie osiągnąć, choć moje doświadczenie pokazuje, że zazwyczaj utrata tkanki tłuszczowej bliższa jest dolnej granicy 0,5 kg/tyg.
Barbara Dąbrowska-Górska
Witam, jak najbardziej jako Dietetyk pomagam osobom z niedoczynnością tarczycy. Wyeliminowanie niektórych składników z diety i zastosowanie zbilansowanej diety pozwala na lepsze prowadzenie w chorobie.

Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Tak, przy współpracy z endokrynologiem porównywalnych efektów jak u osób bez niedoczynności tarczycy. Pozdrawiam i zapraszam
Podczas niedoczynności tarczycy bardzo ważne jest wyrównanie poziomu hormonów.
Czy odchudzanie jest możliwe? Oczywiście tak, sama jestem tego przykładem. Zapraszam do umówienia się na pierwszą wizytę zapoznawczą.
Witam,
Tak również zajmuje się osobami z chorą tarczycą. Zapraszam na badanie Oberonem, które wykaże czy są jakieś współtowarzyszące powody, które utrudniają utratę masy ciała. Czasem organizm jest zatruty grzybami, pasożytami lub toksynami, które uniemożliwiają zachowanie właściwej masy ciała mimo przestrzegania diety.
Po zastosowaniu kuracji oczyszczającej i pozbyciu się zanieczyszczeń organizm sam zaczyna tracić kilogramy bez specjalnych diet, wystarczy tylko przestrzegać zaleceń żywieniowych i unikać pewnych produktów, które zatruwają organizm. Obserwowałam to również u osób z problemami tarczycy.
Witam. Tak, jak najbardziej taką dietę mogę ułożyć - leczenie niedoczynności tarczycy zawsze powinno być połączone z odpowiednią dietą.
Jeśli chodzi o plusy tej diety to reguluje ona typowe objawy dla tej choroby: poprawia gospodarkę lipidową, podwyższa samopoczucie, zmniejsza uczucie zmęczenia i uczucie senności, może poprawiać pamięć, polepszać zdolność koncentracji. Dietą możemy także wspomagać problem wypadania włosów, łamliwości paznokci czy uczucia obrzęknięcia (zatrzymywanie płynów). Oczywiście efekty zależne są od tego z czym pacjent się boryka i jaki cel chce osiągnąć. Jeśli chodzi o utratę wagi, to również jest ona możliwa. Zalecenia dostosowywane są do pacjenta i do jego objawów, bo jest to bardzo indywidualne.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Tak, jak najbardziej możliwe jest ułożenie diety dla osób z niedoczynnością tarczycy, natomiast dobrze by było gdyby choroba była "uregulowana" poprzez stosowanie odpowiednich dawek leków. Najlepsze efekty w takim przypadku przynosi odpowiednio zbilansowana dieta (pod względem kaloryczności, ale przede wszystkim zawartości składników odżywczych) oraz indywidualnie dopasowana aktywność fizyczna. Tempo chudnięcia przy niedoczynności tarczycy może być nieco wolniejsze przez spowolniony metabolizm, ale przy przestrzeganiu wszystkich zaleceń 0,5 kg na tydzień to efekt możliwy do osiągnięcia.
Pozdrawiam
Witam, efekty są zależne od obecnej masy ciała oraz aktywności fizycznej, ale redukcja masy ciała przy niedoczynności tarczycy jest jak najbardziej możliwa. Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam :)