Czy powinienem koniecznie skorzystać z pomocy terapeuty? Mam 21 lat i czuję, że przestaje sobie radz

4 odpowiedzi
Czy powinienem koniecznie skorzystać z pomocy terapeuty? Mam 21 lat i czuję, że przestaje sobie radzić z życiem. Poważne konflikty rodzinne z przeszłości często powracają i bolą, czasem dotykają teraźniejszości, nie rozwijam zainteresowań bo nie mam siły, nie panuje nad studiami, mysle by je rzucić, te które były marzeniem straciły sens. Kompletnie nie funkcjonuje tak jak powinienem w ciagu dnia, czesto płacze z bezradności. Jedynie ulge daje mi to jak się spotkam z kimś z grona przyjaciół i zapomne o swoim obecnym życiu. Czas leci a ja cały czas stoje w miejscu, nie potrafię nic zmienić, czuje ciągle natłok myśli, często jestem zmeczony psychicznie też przez natręctwa, które na codzien mam w głowie. Czuję, ze wszystko mi się po prostu posypało a ja bezradnie tylko przemijam każdy dzień.
Kryzysy, które pojawiają się na naszej drodze życiowej mogą mieć różne podłoże.Czasem są tak przygniatające, że trudno poradzić sobie z nimi samemu i wtedy warto poszukać pomocy specjalisty. Problemy, które w tym momencie wydają się nie do rozwiązania, odpowiednio przepracowane, mogą być ogromnie wzmacniające na przyszłość.

Witam,
Trudności, które Pan opisuje, zwłaszcza bezradność, są sygnałami cierpienia i potrzeby zmiany. Myślę, że praca nad zmianą i wymaga wsparcia, czasem profesjonalnego. Myślę, że często sami wiemy czego nam trzeba. Pierwsze zdanie Pana zapytania jest już odpowiedzią. Skoro zastanawia się Pan nad skorzystaniem z psychoterapii (przy odczuwanych opisanych trudnościach), to znaczy że przyszedł na to czas.
Pozdrawiam,
Barbara Pichla
Zgodzę się z tym, że skoro sam Pan zastanawia się nad możliwością skorzystania z pomocy specjalisty, to ma Pan taką potrzebę. Czasami, często osoby, które czują, że potrzebują pomocy, szukają takiego potwierdzenia. Zalecam więc zwrócenie się o pomoc do kogoś, kto pomoże Panu w poradzeniu sobie z opisywanymi trudnościami. Życzę wszystkiego dobrego :)
Dzień dobry,
Myślę, że skorzystanie z pomocy psychologa jest bardzo dobrym pomysłem, umożliwi Panu przepracowanie dawnych trudnych sytuacji w życiu i konfliktów, tak aby mógł Pan ruszyć do przodu i ponownie cieszyć się życiem. Niestety takie nieprzepracowane konflikty czy problemy z przeszłości bardzo oddziałują na to jak się czujemy obecnie. Rozmowa z psychologiem pozwoli Panu pozbierać swoje życie i ruszyć naprzód. Serdecznie zapraszam na konsultację (w tym online).
Pozdrawiam
mgr Agata Bukowska