Czy możliwe ze przy depresji bądź nerwicy co chwile mnie gdzieś coś boli ? Głowa w klatce piersiowej

7 odpowiedzi
Czy możliwe ze przy depresji bądź nerwicy co chwile mnie gdzieś coś boli ? Głowa w klatce piersiowej w brzuchu itp..
Witam serdecznie. Tak, to możliwe. Stres, odczuwany w długim czasie niepokój czy lęk, rozchwiane emocje, trudności życia codziennego, pozostawione samym sobie i nieobjęte specjalistyczną opieką, mogą i najczęściej wywołują somatyczną reakcję ciała. Ciało daje sygnał, że dzieje się coś, czym należy się zająć. Konieczną jednak wydaje się próba ewentualnego potwierdzenia lub wykluczenia innych przyczyn dolegliwości. W związku z tym sadzę, że trzeba udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie przynajmniej na podstawowe badania. Z zadanego pytania wyciągnąć można wniosek, że ani depresja ani nerwica nie zostały zdiagnozowane przez specjalistę. Jeśli tak jest, to uważam za korzystne zapisać się na konsultację do psychologa, który będzie w stanie stwierdzić, czy dzieje się coś, co może dawać podstawy do diagnozy np. depresji. Proszę nie zwlekać. Życzę powodzenia.

Pozostaje tylko zgodzić się z opinia Przedmówczyni. PSYCHE-SOMA wpływaja na siebie jak dzień i noc czy czerń i biel i muszą być w równowadze -inaczej gdy jedno cierpi, drugie ten ból manifestuje a wszechobecny STRESS jest bodaj najwiekszymwrogiem człowieka, moze to byc hałas,zanieczyszczenie powietrza, problemy w pracy, natłok spraw, smierc w rodzinie, a czasem nuda.
Lekarstwem moze byc uprawianie hobby, muzyka relaksacyjna, warto tez poznac stadium robiąc testy z psychologiem.
atruszkowska1000/at/gmail.com
Dolegliwości somatyczne, o których pani/pan pisze, mogą być połączone z trudnościami w obszarze psychicznym, w tym z lękiem, depresją, długotrwałym stresem. Warto rozważyć podejście równoległe. Skonsultować się z lekarzem rodzinnym i wykonać badania, jeśli takowe będą zalecone oraz skontaktować się z psychologiem, aby ewentualnie wzmocnić panią/pana w obszarach trudnych. Holistyczne podejście do przeżywanych trudności powinno okazać się pomocne. Życzę powrotu do dobrego samopoczucia. Pozdrawiam
Witam, nerwobóle we wspomnianych przypadłościach są zjawiskiem dość powszechnym. Organizm daje nam sygnały z ciała. Aby się z nimi uporać zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą w miejscu zamieszkania. Umożliwi to odnalezienie przyczyny napięci i uporanie się z nim.
Pozdrawiam
Witam, widzę, że sytuacja jest dość trudna. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, jeżeli zostały wykonane wszystkie badania na podstawie przedstawionych objawów w kontekście zdrowia fizycznego i ich wyniki są w normie warto skorzystać z wizyty u Psychologa. Takie pierwsze spotkanie odbywa się pod kątem właśnie diagnozy aktualnego stanu psychicznego osoby badanej, znalezienia źródła owych objawów oraz przyczyny cierpienia. Powinny zostać przedstawione również dalsze kroki postępowania lub rekomendacje do zastosowania, aby stan ten uległ poprawie i nie był już powodem do niepokoju jeżeli wynika on z podłoża psychiki pacjenta.
Dzień dobry, tak są to typowo objawy psychosomatyczne które towarzyszą osobom które borykają się ze stresem, nerwicą, lękiem itp.
Czy leczy się Pan na depresje i nerwicę farmakologicznie? czy jest Pan pod opieką specjalisty?
pozdrawiam