Czy możliwe jest pojawienie się i występowanie coraz większych zaburzeń pracy serca z blokiem p-k wł

Czy możliwe jest pojawienie się i występowanie coraz większych zaburzeń pracy serca z blokiem p-k włącznie wskutek przyjmowania bisoprolu fumaran? Biorę ten lek od 4 lat. Pozdrawiam

2 odpowiedzi


Tak, to możliwe. Jest to lek, który zwalnia pracę serca a może również doprowadzać do bloku przedsionkowo-komorowego.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Preparat Bisoprolol może powodować blok przedsionkowo- komorowy. Konieczna jest wizyta u lekarza i pilne wykonanie EKG lub Holtera.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.