Czy mógł bym nosić aparat na zęby przy nadlanym zębie lub implancie?

7 odpowiedzi
Około 4 lata temu miałem ubytek górnej jedynki lecz jest on nadlany i stomatolog powiedział że gdy już wszystkie zęby wyrosną
jest możliwość aby wstawić mi implanta.Moje zęby nie są bardzo krzywe lecz myślałem nad założeniem aparatu ortodontycznego.
Sedno pytania to czy mógłbym założyć aparat na zęby gdy już bym miał tego implanta czy wogóle nie sprawia problemu to że ten ząb jest nadlewany w przypadku gdyby nie można było z implantem to czy jest nadzieja na tego nadlanego zęba?
Dzie dobry
Polecam udać się do lekarza zajmującego ortodoncją na miejscu.
Udanego leczenia

Witam!
Odbudowany ząb raczej nie stanowiłby problemu w leczeniu ortodontycznym, musiałabym jednak zbadać Pana przed podjęciem decyzji. Implant nie jest przeciwwskazaniem, jednak mógłby znacznie zmienić plan leczenia - radziłabym przed tą decyzją wybrać się na konsultację i wspólnie z lekarzem ortodontą ustalić, co będzie najlepsze dla Pana.
Pozdrawiam!
Zacząłbym od ortodoncji
Witam,
najlepszym rozwiązaniem jest leczenie ortodontyczno-implantoprotetyczne. Zwykle w pierwszej kolejności zakładany jest aparat i przeprowadza się pełne leczenie wraz z zaplanowaniem miejsca pod ostateczną odbudowę protetyczną bądź pod implant. Polecam Panu najpierw ocenić przez doświadczonego protetyka stan zęba (czy potrzeba wykonać wkład do zęba wraz z koroną czasową do leczenia ortodontycznego, jeśli natomiast planowany będzie implant to wtedy ortodonta będzie starał się odtworzyć tak miejsce, aby udało się zachowanie symetrii z drugim centralnym zz. siecznym). Implant albo ostateczną odbudowę protetyczną najlepiej planować po skończeniu leczenia ortodontycznego.
Witam . Obecność implanta może uniemożliwiać zmiany pozycji zębów zgodnie z oczekiwaniem . lepszym rozwiazaniem jest leczenie ortodontyczne , a następnie wstawienie implantu.
Witam,
Proszę umówić się na konsultacje, w trakcie konsultacji otrzyma Pan wszystkie informacje.
Pozdrawiam
Implant działa jak kotwica-sam się nie przemieszcza i może hamować przemieszczanie innych zębów;lepiej więc myśleć o implancie po skończonym leczeniu.