Czy ktoś dałby radę pomoc mi z luszczyca krostkowa?Jest to najcięższa odmiana łuszczycy bardzo odpor

4 odpowiedzi
Czy ktoś dałby radę pomoc mi z luszczyca krostkowa?Jest to najcięższa odmiana łuszczycy bardzo odporna na leczenie. To świństwo utrudnia mi to wszysko prace zawodowa jaki normalne codzienne zycie.Juz mam dosc tych masci ,sterydow ,szczepionek, naswietlan.Słyszałam że dieta bezglutenowa bezcukrowa bezmleczna jest bardzo pomocna w walce z tą chorobą mimo moich starań nie potrafię sobie sama ułożyć planów posiłków .
Dzień dobry,
W łuszczycy zaproponowałbym Pani dietę przeciwzapalną o niskim indeksie glikemicznym, bezmleczną. Nie widzę potrzeby eliminacji glutenu jeśli nie choruje Pani na celiakię. Lepiej zastosować zboża glutenowe o wysokiej wartości odżywczej w ograniczonej ilości niż wysokoglikemiczne zboża bezglutenowe. Gdyby miała Pani ochotę skorzystać z mojej pomocy zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Joanna Byczkowska

Najlepiej ustalać dietę eliminacyjno-rotacyjną na podstawie indywidualnych wyników badań nadwrażliwości pokarmowej, wtedy na pewno eliminujemy to co u danej osoby nasila objawy chorobowe. Ważna jest również suplementacja w okresie leczenia, która przyspiesza regenerację śluzówki jelita cienkiego. Można leczenie wspomóc ziołami stosowanymi wewnętrznie i zewnętrznie.
Jeśli chodzi o dietę bezmleczną, bezcukrową i bezglutenową to przynosi bardzo dobre efekty, mam takich pacjentów i są bardzo zadowoleni. Dodatkowo wspomagam dietę ziołami. Warto wzmocnić także warzywa zielone oraz zastosować chlorofil, siarkę (msm), kolagen. Można też skorzystać z mocy olejku z oregano czy olejku z kadzidłowca. Dodatkowo warto także przyjrzeć się jak organizm reaguje na stres, gdyż często to jest przyczyną nasilenia się objawów. Moim pacjentom pomaga aromaterapia, można także skorzystać z pomocy psychologa. Polecam pracę z podświadomością.
Zmiana żywienia to proces, który warto rozłożyć na kilka etapów. Ciężko polecić coś jednoznacznie oprócz hasła "dieta przeciwzapalna", gdyż ilość posiłków, produkty dopiera się do pacjenta, w zależności od jego trybu życia, dodatkowych dolegliwości. Zachęcam do wizyty u dietetyka, jeśli nie to wskazówek proszę szukać właśnie pod hasłami: dieta przeciwzapalna, śródziemnomorska. Przed próbą eliminacji glutenu koniecznie należy wykluczyć celiakię i to nie zawsze gluten jest winien wszystkiemu, warto zacząć od wyłączenia bardziej szkodliwych produktów jak słodycze, wyroby piekarnicze, słone przekąski.