czy ataki nerwicy wyglądają tak jak to u mnie sie odbywa leczę się od 5 lat na nadciśnienie tęt, zaż

2 odpowiedzi
czy ataki nerwicy wyglądają tak jak to u mnie sie odbywa leczę się od 5 lat na nadciśnienie tęt, zażywam lek zawsze rano ateraz mam takie ataki w różnych porach dnia lub nocy kłedę się spać 23 ćisnienie jest jak najbardziej ok czyli 120/80 no może troszkę większe nie raz dochodzi do 130 /8... nagle w nocy zrywam się i serce zaczyna mi walić płytko oddycham łapę ten oddech jak ryba przy tym drugim ciś jak mam na 100 zaczyna mi być bardzo zimno i mam drgawki sucho w ustach po lekach na uspokojenie czyli xanax po pół godz puszcza czy to nerwica bardzo proszę o odp .
To mogą być objawy nerwicy, ale niekoniecznie, Nie należy ich lekceważyć i zostawiać samym sobie do rozwiązania tylko udać się do lekarza pierwszego kontaktu żeby wskazał stosowne badania i wykluczył inne przyczyny. W tym czasie warto też udać się do psychologa i porozmawiać o tym co się dzieje w Pani/ Pana życiu i popatrzyć na te stany w szerszym kontekście, żeby rozpoznać przczynę i/ lub znaleźć rozwiązanie, nauczyć się radzić sobie z takimi sytuacjami jeśli są objawem nerwicy. I chodź to wydaje się banalne, w łagodzeniu takich stanów bardzo ważna jest higiena życia codziennego, odpowiednia ilość snu, dieta, ćwiczenia – ale też można się nauczyć technik które pomagają doraźnie w czasie ataków. Pozdrawiam

Witam. Objawy mogą wskazywać na nerwicę, ataki paniki lub inne dolegliwości natury psychicznej. Dobrze byłoby skonsultować je z lekarzem pierwszego kontaktu i z psychoterapeutą. Branie Xanaxu na własną rękę jest niebezpieczne, wiec proszę to również skonsultować ze specjalistą. Pozdrawiam