Czuje wewnętrzną niemoc i brak mi motywacji, w nich się nie angażuje. Zyje od dnia do dnia, z tygodn

3 odpowiedzi
Czuje wewnętrzną niemoc i brak mi motywacji, w nich się nie angażuje. Zyje od dnia do dnia, z tygodnia na tydzień. Bez celów i jakichś ambicji. Przestałam marzyć, mieć jakiekolwiek pragnienia czy potrzeby. Nawet ze znajomymi się nie widuje, bo straciłam ochotę. Partnera nie mam, o nowych osobach czy o randkach nie ma wogole mowy, przeraża mnie samo poznawanie nowych ludzi, jestem w swojej strefie komfortu i sama nawet nie chce się zmusić do jej opuszczenia, chociaż wiem że aby zmienić swoje nawyki i ich przyczynę będzie to wymagać od mnie sporo wysiłku i przede wszystkim angazu. Czy psycholog bądź terapeuta będzie w stanie mi pomóc i odnaleźć mój wewnętrzny potencjał?
Dzień dobry, tak psychoterapeuta pomoże Pani odnaleźć wewnętrzny potencjał, przezwyciężyć niemoc i znaleźć sposób na zaangażowanie się w aktywności poza strefą komfortu. Pozdrawiam, Sylwia Kulikowska

Szanowna Pani,

Z tego co Pani napisała, w mojej ocenie to Pani nie jest właśnie w strefie komfortu. Strefa komfortu ma to do siebie, że będąc w niej czujemy się na tyle silni, spokojni, ciekawi świata i ludzi, że decydujemy się czasem na podjęcie ryzyka, zrobienie krok ku nowemu, co zrozumiałe budzi w nas obawy, ale mamy w sobie wewnętrzną potrzebę i przekonanie, że chcemy spróbować. Pani natomiast pisze o niepokoju, o braku odczuwania radości, o wycofaniu raczej. Wskazywać to może bardziej, że Pani potrzeby są w dużym stopniu niezaspokojone, że jest Pani w strefie zdecydowanie mało komfortowej. Zdecydowanie myślę, że wizyta u psychoterapeuty pomogłaby Pani zrozumieć przyczyny Pani trudności i pomóc na nowo w odnalezieniu w sobie spokoju, zaufania i bezpieczeństwa, a co za tym idzie energii do życia. Zawsze myślę o takich trudnościach jako o ważnych sygnałach, którymi warto się z łagodności i ciekawością przyjrzeć, co takiego dla nas robią, przed czym chcą nas ochronić. Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Andrys
Dzień dobry, psycholog i psychoterapeuta z racji wybranego przez siebie zawodu są najodpowiedniejszymi osobami do zwrócenia się z owymi problemami. Gdy tylko komuś zaczyna brakować wewnętrznej mocy, motywacji, siły do adekwatnego przeżywania swojego życia, nie powinien wahać się przed zaczerpnięciem profesjonalnej pomocy. Każdy z Nas zasługuje na pełnie życia i satysfakcje z każdego dnia. Psycholog, psychoterapeuta, hipnoterapeuta są osobami z warsztatem, narzędziami, wiedzą i doświadczeniami niezbędnymi, by adekwatnie pomóc w procesie odzyskiwania samego siebie. Naprawdę warto.
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 470 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.