Często słyszę, że kawa z mlekiem jest niezdrowa. Czy to prawda?

3 odpowiedzi
Często słyszę, że kawa z mlekiem jest niezdrowa. Czy to prawda?
Zarówno kawa jak i mleko są produktami korzystnymi dla zdrowia. Kawa pita regularnie ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, gospodarkę węglowodanową, profil lipidowy. Mleko natomiast jest produktem, z którego powinny zrezygnować wyłącznie osoby z alergią na białka mleka krowiego.

Kawa i mleko nie należą do produktów niezdrowych. Zrezygnować z picia kawy lub kawy z mlekiem powinny natomiast osoby, które odczuwają dyskomfort po takim płynie. Osoby z nietolerancją laktozy mogą spróbować kawę z mlekiem bez laktozy, natomiast te, które mają alergię na białka mleka krowiego, a nie lubią zwykłej czarnej kawy, mogą spróbować pić ją np. z mlekiem owsianym lub innym roślinnym.
To, czy kawa z mlekiem jest zdrowa, zależy od wielu czynników, takich jak ilość i rodzaj mleka, ilość cukru lub syropów słodzących i innych dodatków. Zdrowe i zbilansowane odżywianie powinno być oparte na różnorodnych produktach, w tym na odpowiedniej ilości białka, węglowodanów i tłuszczów, a także na warzywach i owocach. W przypadku kawy z mlekiem, niektóre rodzaje mleka, takie jak mleko pełne, mogą dostarczać dodatkowych kalorii i tłuszczu, co może prowadzić do przyrostu masy ciała. Dlatego ważne jest, aby uważać na ilość i jakość dodawanego mleka oraz aby kawa nie była przesłodzona. Warto również pamiętać, że kawa sama w sobie może wpłynąć na poziom cukru we krwi i wywoływać inne efekty, takie jak bezsenność lub podrażnienie żołądka. Zalecane jest, aby skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem w sprawie diety i zdrowego stylu życia.