Cześć! Mam 29 letnią kobietą, 182cm i 101/103kg. Od listopada trenuje z trenerem 3 razy w tygodniu +

2 odpowiedzi
Cześć! Mam 29 letnią kobietą, 182cm i 101/103kg. Od listopada trenuje z trenerem 3 razy w tygodniu + 1 aquaerobik + co jakiś czas jakiś pilates czy joga dodatkowo wpadną ;) Widzę jak mięśnie przepięknie się kształtują, ale niestety zakrywają je w niektórych miejscach fałdki tłuszczyku (w zasadzie jedynie na brzuchu).

Kompletnie zgłupiałam odnośnie jedzonych kalorii. Wszyscy zawsze mi mówili, że powinnam jeść 1800kcal, a i nawet z nich ucinać. Po braku efektów schodzenia w dół, styczeń i luty jechałam na 1500/1600kcal, ale ze względu na zmęczenie (i opóźnienie miesiączki) odpuściłam i zaczęłam jeść 2000kcal (Jestem na kateringach dietetycznych). Po zwiększeniu kaloryczności mam wrażenie, że waga.. zaczęła wreszcie trochę schodzić! To możliwe? Kiedy zaczełam buszować po kalkulatorach odnośnie spożywania kalorii nawet wyskakiwały mi informacje, że powinnam jeść 2200/2400kcal.

Człowiek kompletnie głupieje :D to ile ja powinnam jeść by cokolwiek się ruszyło w dół i by zadbać o organizm?

W najbliższych dniach mam umówioną konsultację z dietetykiem, ale ciekawi mnie opinia innych lekarzy :)
Dzień dobry,
Twoje zapotrzebowanie kaloryczne podczas odchudzania będzie zdecydowanie większe niż 1500 czy 1600 kcal, więc nic dziwnego, że stosowana wcześniej dieta powodowała zmęczenie. Opóźnienia miesiączki także mogą być dowodem na to, że dieta była zbyt restrykcyjna.
Na zapotrzebowanie składa się wiele czynników, między innymi masa ciała, płeć, wzrost, wiek oraz aktywność fizyczna a tej jest u Ciebie całkiem sporo.
Twoje zapotrzebowanie kaloryczne podczas odchudzania ustali dietetyk na zaplanowanej konsultacji, biorąc jeszcze pod uwagę informacje zebrane podczas wywiadu dietetycznego i analizując intensywność Twoich treningów, ale jestem przekonana, że efekty diety odchudzającą w połączeniu z treningami będziesz obserwować na diecie powyżej 2000 kcal.
Powodzenia i pamiętaj, że duża redukcja kalorii to nie jest najlepszy pomysł na odchudzanie i zdecydowanie nic zdrowego!

Możliwe że wynika to z problemów hormonalnych bądź jelitowych. Zapraszam na konsultacje omówimy niezbędną diagnostykę