Czerwone place na twarzy koło nosa

4 odpowiedzi
Byłem już kilkakrotnie u rożnych dermatologów. Mam łuszczycę, we włosach, kolanach, nogach, pojedyncze place, ale jest coraz więcej i więcej. Stosowałem już wiele preparatów, pomagało na chwilę i wracało ze zdwojoną silą. Do tego mam czerwone łuszczące sie place przy nosie, robią sie coraz większe, twarz jest czerwona. Co to może być? Do kogo się udać? Jakie badania zrobić?
Może to być łojotokowe zapalenie skóry, które wymaga leczenia dermatologicznego. Odnośnie łuszczycy, dobre efekty osiąga się po fototerapii, czyli naświetlaniach promieniami UVB lub UVA. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
najlepiej będzie jeżeli uda się Pan na wizytę do dermatologa- obawiam się, że nikt Panu nie będzie w stanie pomóc bez obejrzenia zmian skórnych i zebrania wywiadu.
pozdrawiam serdecznie OJ
Szanowny Panie,

Łuszczyca jest wieloczynnikową przewlekłą chorobą skóry, w której zaburzeniom rogowacenia naskórka towarzyszą zaburzenia funkcji układu immunologicznego. Choroba ta dotyka w niektórych populacjach nawet co 10 osobę, a liczba chorych wg szacunków przekracza 100 milionów. Dotychczas nie wynaleziono leku, który trwale leczyłby z łuszczycy. Chociaż nie istnieje metoda pozwalająca przewidzieć przebiegu choroby, a przeplatanie się okresów pogorszenia i remisji nie jest nietypowe.

Podstawą leczenia jest właściwa pielęgnacja skóry i modyfikacja stylu życia, a leki miejscowe stosowane są zwykle czasowo dla kontroli zaostrzeń. Przy nieprawidłowej pielęgnacji skóry nawroty są regułą, ale właściwa dbałość o nią nie daje gwarancji braku zaostrzeń.

Złuszczanie w okolicy nosa może być związane z łuszczycą, ale może towarzyszyć również innym chorobom - choćby łojotokowemu zapaleniu skóry.

Zdecydowanie odradzam samodzielną lub wspomaganą "dr googlem" diagnostykę. Polecam udać się do specjalisty chorób skóry, który po obejrzeniu zmian i zebraniu wywiadu określi pochodzenie zmian i w razie potrzeby doradzi konieczne badania.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Szanowny Panie

trudno mi Panu cokolwiek zlecać, a tym bardziej odpowiedzieć na pytanie " co to może być?" w sytuacji gdy nie widzę Pana zmian skórnych. Łuszczyca jest chorobą, którą leczymy miejscowo (kremami, żelami, maściami, płynami) lub doustnie, a najcięższe postaci choroby dotyczące tylko skóry lub skóry i stawów mogą być leczone biologicznie.
Zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam!

Dr ARW

Eksperci

Elżbieta Augustyniak- Brudz

Elżbieta Augustyniak- Brudz

Dermatolog, Wenerolog

Łódź

Kazimierz Jakubowicz

Kazimierz Jakubowicz

Dermatolog

Warszawa

Karolina Kozera-Wojtan

Karolina Kozera-Wojtan

Dermatolog, Dermatolog dziecięcy, Wenerolog

Warszawa

umów wizytę
Martyna Sławińska

Martyna Sławińska

Dermatolog, Wenerolog

Kiełczów

Konrad Szymański

Konrad Szymański

Dermatolog, Wenerolog

Warszawa

umów wizytę
Barbara Orzechowska

Barbara Orzechowska

Dermatolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, Wenerolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 38 pytań dotyczących usługi: łuszczyca
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.