Co zrobić jeśli psychoterapeuta przypadkowo doprowadził do rozwodu, ponieważ słuchał tylko jednej st

4 odpowiedzi
Co zrobić jeśli psychoterapeuta przypadkowo doprowadził do rozwodu, ponieważ słuchał tylko jednej strony która prawdopodobnie ma DDA i syndrom porzucenia przez matkę , która to wpadła w wir pracy, była poważana w społeczeństwie, a ona sama tego nie doznała?
Rozumiem, że to Pana partnerka chodziła na psychoterapię i zdecydowała się na rozwód? Wyobrażam sobie, że zmiany które w niej zachodziły, mogły Pana niepokoić i że zaczął Pan obciążać terapię winą za rozpad związku.
Jeśli żona chodziła do terapeuty, wykształconego psychologa, a nie pseudo specjalisty, samozwańczego "kołcza", to taka osoba na pewno nie nakłaniała do rozwodu, nie podawała gotowych rozwiązań. Rzeczywiście, żona mogła sobie uświadomić, że nie jest szczęśliwa, że nie widzi szans na poprawę w związku. Podczas psychoterapii klient uświadamia sobie także te trudne i nieprzyjemne rzeczy. Ale decyzje podejmuje sam. Terapeuta to nie guru, który wie lepiej jak klient ma żyć.
Jeśli Pan ma poczucie, że o ten związek jeszcze warto zawalczyć, proszę spróbować. Sprawdzić czy żona dopuszcza taką możliwość.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowny Panie,
nie jest zadaniem terapeuty doradzanie rozwodu, a prowadzenie przez proces poszerzenia świadomości. Wszystkie decyzje jakie podejmuje klient są jego autonomicznymi decyzjami.
Zaskakuje mnie jednocześnie to w jaki sposób Pan "stygmatyzuje" swoją żonę syndromem DDA. To tak jakby takie osoby , które miały w rodzinie problemy alkoholowe nie były zdolne do podejmowania własnych decyzji?
Jednocześnie rozumiem Pana zaskoczenie i emocje.
Proszę porozmawiać z żoną i być może pójść na terapię par. Oczywiście jeśli jeszcze to jest możliwe ze strony żony....
Pozdrawiam i powodzenia.
Tomasz Desput
Proszę zatroszczyć się o siebie i ... skorzystać z własnej psychoterapii.
Powodzenia!
Dzień dobry, psychoterapeuta nie może doprowadzić do rozwodu, jak rozumiem pacjenta. Nie na tym polega psychoterapia. Pacjent podczas procesu psychoterapeutyczego nie przestaje być wolną jednostką, podejmującą samodzielnie swoje decyzje. Jeżeli jest inaczej, to nie jest psychoterapia. Pozdrawiam. Maciej Gołąb

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.