clonozepan jak go odstawic

5 odpowiedzi
Witam. Od 3 mies biore clonozepan, poczatkowa dawka to 2mg x3,niestety wtedy pomieszalem go z alholoem znadlem cale opakowanie popijajac wódka skonczylem w sazpitalu i z pocietam reka:/ clona nbralem pozniej dalej pod koniec dawke zmiejszylem do 1mg rano. teraz od 3 dni nie biore go wcale czestko budze sie w nocyn straszne koszmary.. samopoczucie w miare ok z checia wziol bym jescze jedna tabletke zeby chociaz na chwile poczuc to uczucie komfortu.. lekarz przepisal mi hydroxyzinum 25mg poprostu zebym go bral jak bym sie gorzej poczul. Bardzo prosiłbym na odpowiedz ;)
Podjął Pan właściwą decyzję odstawiając Clonazepam. Uważam jednak , że silnej woli może nie wystarczyć na dłużej.Proszę rozważyć wizytę u psychiatry żeby ocenić czy nie ma jakichś głębszych problemów i rozmowę z terapeutą uzależnień.pozdrawiam Piotr Znamirowski

Witam. Warto dostosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Clonazepam ma swoje zalety szybko znosić nieprzyjemne odczucia lęku, powodować ogólne uczucie komfortu, jak to pan określa. Nie wolno jednak go zażywać dłużej, niż zaleca lekarz prowadzący. Nie sądzę,że w ciągu 3-ch miesięcy uzależnił się Pan od leku, ale dalsze osiąganie po niego bez uzgodnienia z lekarzem możne niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia. Podany lek - Hydroxyzinum powinien ułagodzić trudności związane z zaburzeniem snu.Pozdrawiam.
Witam. Sprawa odstawiania benzodwuazepin, a zwłaszcza klonaznepamu, nie jest sprawą łatwą. Niepokoi mnie ten alkohol, oraz dawki klonazepamu. To co pan pisze to mogą być objawy zespołu abstynencyjnego. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego celem dobrania odpowiedniej strategii postępowania - może okazać się, że będzie konieczna hospitalizacja. Pozdrawiam.
Witam, odstawić lek z grupy benzodiazepin (Clonazepam) jest trudno, trzeba robić to powoli, gdyź nagłe odstawienie leku może spwodować szereg niebezpiecznych objawów z napadami drgawkowymi włącznie. Algorytm odstawiania jest następujący- co tydzień dawkę zmniejsza się o 1/4, tzn jak ktoś brał 2 mg na dobę to powinien przyjmować przez pierwszy tydzień 1,5 mg, następny tydzień 1 mg i kolejny 0,5 mg, a następnie lek odstawić, tak więc cały proces rozciąga się na trzy tygodnie. Oczywiście łączenie benzodiazepin z alkoholem jest absolutnie przeciwskazane. Pozdrawiam.
Wychodzenie z uzależnienia od Clonazepamu jest nie takie łatwe! Proponuję jak najszybciej udać się do poradni leczącej uzależnienia. Nie ma na co czekać. Objawy abstynencyjne są niezmiernie uciążliwe! Obawiam się, że bez profesjonalnej pomocy, samodzielnie nie da Pan rady z tego wyjść. Im szybciej podejmie Pan kurację tym większa szansa no powodzenie!
Sądząc z Pańskiego opisu mogę podejrzewać i inne problemy psychologiczne np. zaburzenia rozwoju osobowości. To też trzeba leczyć!
Proszę nie bagatelizować opisywanych objawów.
Powodzenia!