Cisnienie rozkurczowe, bóle głowy codziennie

3 odpowiedzi
Witam od dłuższego czasu mam straszny problem z ciśnieniem. Najczęściej po przebudzeniu moje cisnienie wynosi 135-140/100-105
Robiłem badania nerki morfologia wszystko Ok. Cukier na czczo 99. Dodam ze mam przy takim ciśnieniu straszne bóle głowy. Biorę lek Telmizek ale nic nie pomaga. W diecie zredukowaniem sól praktycznie do zera jem 4 posili dziennie staram się dodawać do wszystkiego oliwę z oliwek, nie smażę tylko para albo pieczone. Z badań wyszło to ze trójglicerydy mam 235 i holesterol tez podwyższony. Czy to może być przyczyna nadciśnienia wtórnego czy samoistnego. Jakie badania mogę jeszcze wykonać do kogo się udać bo lekarz pierwszego kontaktu rozkłada ręce. Mówi ze od stresu. A ja czuje się jakby mi ktoś kijka wstawił od karku do głowy jakby coś się zacisnęło i nie chce puścić. Dodam ze jakiś czas temu miałem MR głowy i kręgosłupa szyjnego z kontrastem bez jakiś większych zmian.
Witam. Nieprawidłowe jest ciśnienie rozkurczowe i wymaga Pan modyfikacji leczenia i takiego dobrania leków, aby wynosiło ono <90 mmHg. Często nie wystarcza 1 lek przeciwnadciśnieniowy i trzeba dołożyć drugi lub więcej leków. Zapraszam na wizytę z wynikami badań.

Witam. Na podstaie Pańskiego opisu nie ma możliwości rozstrzygnięcia czy ma Pan nadciśnienie pierwotne, czy wtórne. Z całą pewnością wymaga Pan modyfikacji leczenia, ale do tego absolutnie niezbędna jest wiedza lekarska. Jeżeli lekarz rodzinny nie radzi sobie z Pańskim problemem, proponuje poprosić o skierowanie do kardiologa/hipertensjologa. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry! Wymaga Pan modyfikacji leczenia. Jeśli Telmizek przyjmuje Pan w pełnej dawce, należy dołączyć lek z innej grupy, jeśli nie - w pierwszej kolejności zwiększyć dawkę. Skoro Pana lekarz rodzinny rozkłada ręce, należy zasięgnąć porady kardiologa.