Ciąża a wyniki badań, mogę być spokojna?

3 odpowiedzi
Witam, jestem w 33 tyg ciąży i ostatnio uświadomiłam sobie, że wcześniej (mniej więcej do połowy ciąy) zdarzyło się mi kilka razy zjeść twaróg wiejski z niepasteryzowanego mleka, co prawda z pewnego źródła, ale jednak przeraził mnie artykuł dotyczący możliwości zarażenia się listerią. Wynik mojego badania jakościowego w kierunku listerii to: Serotyp O-iII ujemny Serotyp O-V ujemny Wynik ujemny:miano od 0 do 160. Wynik dodatni:miano powyżej 160. Bardzo proszę o interpretację, gdyż martwię się o dziecko. Czy mogę być spokojna, skoro wynik jest ujemny?
Jesteście Pani i dziecko absolutnie bezpieczni! Życzę powodzenia i Wesołych Świąt

Tak, wyniki są w porządku i proszę spac spokojnie
Jest to pytanie do specjalisty ginekologa-położnika lub lekarza chorób zakaźnych i tropikalnych, ewentualnie dla mikrobiologa. Przyznam, że nie czuję się kompetentny w tych zagadnieniach jako psychiatra i seksuolog. Pozdrawiam Panią i Dzidziusia. JW, blog seksuologia.com, Poznań. :-)