Ciągle zatkany nos i straszny katar u 11 miesięcznego niemowlaka, nie wiem co już robić nic nie poma

4 odpowiedzi
Ciągle zatkany nos i straszny katar u 11 miesięcznego niemowlaka, nie wiem co już robić nic nie pomaga. Proszę o pomoc jak mala widzi gruszkę albo aspirator do nosa to jest jeden krzyk, a nie wspomnę o wodzie morskiej , soli fizjogicznej, areozolu do nosa aby rozpuścić zalegająca wydzieline. Zrezygnowana mama:-(
A czy były stosowane leki do nosa typu oksymetazolina? Oczywiście o stężeniu odpowiednim dla niemowląt... Jeśli nie, proszę zastosować taki lek przez 5 dni i, mimo oporów dziecka, stosować toaletę nosa. Pomocne są też inhalacje z soli fizjologicznej.

Przedłużające się tego typu objawy mogą mieć podłoże alergiczne. Czy w otoczeniu dziecka jest zwierzę, może grzyb na ścianie lub dziecko narażone jest na dym tytoniowy ? A może ma jeszcze inne objawy mogące mieć podłoże uczuleniowe (np.obrzęk powiek , pokrzywka ?).
Być może należałoby podać dziecku lek przeciwalergiczny j jakiś czas i obserwować.
Przed jakimkolwiek leczeniem dziecko musi być zbadane!
Witam. "Ciągle zatkany nos i przewlekłe katary" - mogą mieć podłoże alergiczne. Można temu zaradzić poprzez właściwe leczenie. Nie polecam leków "chemicznych" i staram się ich nie stosować. Pozdrawiam Dr J.Czelej
Koniecznie konsultacja laryngologiczna.
Jeśli laryngologicznie ok- wtedy diagnostyka alergologiczna.
Można objawowo podać leki antyhistaminowe.
Czy w najbliższej rodzinie jest alergia???