Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Szpunara 23, Wieliczka
Specjalistyczna Praktyka Lekarska

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych pediatrów w pobliżu

Moje doświadczenie

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie

4

Ogólna ocena
12 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Inny

Doktor ma bardzo duże doświadczenie i wiedzę. Na spokojnie poświęca czasu na dokładne badanie dziecka po czym szczegółowo wyjaśnia swoje spostrzeżenia i sugerowane leczenie. Żadne pytanie czy wątpliwość nie zostawia niewyjaśnione. Dla nas na plus jest również dobra dostępność Doktora zarówno jeśli chodzi o terminy jak i telefonicznie.


T
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Inny

Pan Dr rzeczowo podał postępowanie w opisanych przez przypadkach , dodatkowo na pytania udzielał wyczerpujących odpowiedzi . Wizyta miała charakter kontrolny.


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska

Pelen profesjonalizm i wyjątkowe podejście do małego pacjenta :) Pierwszy lekarz, któremu córka pozwoliła zbadać się bez płaczu i histerii. Opanowany, spokojny, rzeczowy. Na wizytę poświęca tyle czasu, ile wymaga sytuacja. Nie ponagla i nie niecierpliwi się duzą ilością zadawanych pytań. Co ważne - odpowiada szczerze, a nie tak jak większość lekarzy, którzy chcą przypodobać się pacjentom, aby zyskać popularność.
Szybka diagnoza i właściwie dobrane leki, które pomogły nam zwalczyć infekcje w ekspresowym tempie :)
Polecam wszystkim z całego serca!


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska infekcje górnych dróg oddechowych

Do pana doktora trafiliśmy 9 lat temu,syn miał bardzo często infekce dróg oddechowych gdyż jest dzieckiem alergicznym.Wspaniały lekarz pediatra,odpowie na każde pytanie,doradzi jak postępować z dzieckiem w czasie całego przebiegu choroby.Leki przepisuje za każdym razem trafione z dokładnym poinformowaniem o ich zastosowaniu.Z czystym sumieniem polecam tego lekarza


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska kaszel

Przykro mi ale nie polecam tego lekarza. Mimo zapewnienia że przy małym dziecku ciezko przepisac cos na kaszel, ale mimo to cos zaradzi, przepisal robiony syrop. Okazalo sie ze syrop jest psychotropem, lekiem nasennym... 5 miesiecznemu dziecku?? mógłby chociaż poinformować co to... jestem bardzo zawiedziona i zla... Fakt - poświęca dużo czasu - wizyta trwała pół godziny, ale niestety nam nic nie pomogło i efekcie końcowym dziecko miało zapalenie oskrzeli.

Bogdan Wiliński

Proszę pozwolić mi na ustosunkowanie się do opinii na temat mojej pracy z dnia 10 I br. sporządzonej .przez internautkę " Kasia".
W chwili badania mama dziecka zgłaszała przede wszystkim dokuczliwy kaszel a także katar.
Fizykalnie:gardło zaczerwienione, zaśluzowane,nosek zatkany.Osłuchowo czysto(!)
Wspomniany lek psychotropowy to phenobarbital przepisany w formie mieszanki magistralnej ( 0,150 / 200 aq.dest.). Jako zasadniczy lek przeciwkaszlowy przepisałem jedyny dostępny w tym wieku,ale dość słaby sinecod (krople). Mama dziecka,Pani Z. słusznie pośrednio przyznaje,że nie ma skutecznego leku p.kaszlowego możliwego do zastosowania w wieku Jej dziecka. Aby wzmocnić działanie sinecodu przepisałem wspomnianą mieszankę z luminalem.
Luminal jest istotnie lekiem neurotropowym (padaczka,drgawki), ale także stosowany np.w żółtaczce jako aktywator enzymów wątrobowych,jest lekiem obniżającym ciśnienie tętnicze,ma działanie rozkurczowe (stosowany w kolce niemowlęcej) ma działanie p.wymiotne i działa hamująco na ośrodki nerwowe w rdzeniu przedłużonym (jest tam także ośrodek kaszlu)./ Index leków Medycyny Praktycznej/ .Z tego właśnie ostatniego wpływu wynikło tu zastosowanie Phenobarbitalu.
Lek ma więc wiele zastosowań,a działanie psychotropowe,to jedno z wielu.
Zważywszy,że maksymalna przyjeta dobowa dawka luminalu wyniosła w tym wypadku 7,5 mg,działanie neurotropowe jest nieistotne.Zalecana dawka leku wynosi 2-5 mg/kg/dobę (Index leków). U dziecka ważącego 7kg to zaledwie ok.50% dawki minimalnej .
Zaznaczam,że zaleciłem lek wyłącznie przy kaszlu.
Nie mam niestety okazji osobiście wytłumaczyć Pani Z ,tych problemów
Phenobarbital podawany jest już na oddziałach noworodkowych.
Łączę wyrazy szacunku.
Bogdan Wiliński,pediatra
Wieliczka


L
Użytkownik zweryfikowany

Lucjan
Wspaniały lekarz, zawsze dostępny, życzliwy,wielokrotnie leczył moje starsze i młodsze dzieci -zawsze skutecznie, gdy szanownemu pogotowiu nie chciało się przyjechać do żony przyjechał On i stokroć mu za to dzięki bo było zagrożenie jej życia. Panie Doktorze tak trzymać. Zawsze Pana polecę każdemu.


M
Użytkownik zweryfikowany

Zawsze i o kazdej porze dostepny.Wymagajacy od rodzicow malych pacjentow - musza sie dostosowac do zalecen inaczej mowi:to jest strata Waszych pieniedzy i mojego czasu nie wspomne o Waszym dziecku !
Nie jest zbyt mily , ale lekarz ma byc dobrym specjalista a nie dusza towarzystwa. Z cala odpowiedzialnoscia polecam doktora Wilinskiego.


M

Doświadczony, daje leki, kiedy trzeba, a nie jak w ośrodku zdrowia \'recepta po każdym otwarciu drzwi\'. Przekazuje skuteczne sposoby pielęgnacji, leczy naszą rodzinę od prawie 30 lat (trzecie pokolenie!). Do tego punktualny, przyjeżdża na miejsce. Oby tak dalej.
/ Magda G. Wieliczka

Ocena zmieniona przez moderatora na "dobry".


G

Mojej córce wyleczył dużą pleśniawkę w ciągu kilku dni,co się nie udało dwojgu innych lekarzy


O
Użytkownik zweryfikowany

Mojemu dwumiesięcznemu gorączkującemu synkowi zajrzal do gardła, stwierdził, że zaczerwienione i przepisał antybiotyk. Na drugi dzień pediatra z przychodni - nie dr - badał długo i dokładnie syna, ze szczególnym uwzględnieniem gardełka - na moją prośbę. Gardło było w porządku, zlecił badanie moczu - okazało się, że ma infekcję dróg moczowych spowodowaną odpływami.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

9 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Jestem mamą 2-letniego alergika (alergia na białko krowie). Jak długo podawać preparat mlekozastępczy? Czy są jakieś ograniczenia? Dziecko je pestki/orzechy/warzywa/potrawy z mleka roślinnego jednak w niewielkich porcjach i boimy się niedoborów wapnia.

Szanowna Pani
Nie ma innego sposobu,aby przekonać sie czy alergia na mleko ustąpiła,jak tylko po zastosowaniu mieszanki hypoalergicznej wrócić do mleka "normalnego". Jeśli ponownie wystapią objawy uczulenia wracamy do mieszanki hypoalergicznej na 6-8 tygodni i ponownie obserwujemy. Rzadko sie zdarza,aby alergia na białka mleka utrzymywała się ponad rok (ale i to bywa)

Bogdan Wiliński

Uporczywy kaszel u dziecka 3 letniego najczesciej w nocy albo nad ranem byla przeziebiona 5 dni potem zaczela kaszlec poszlismy do lekarza Pani doktor przepisala plumeo i jeszcze jeden syrop przeciw kaszlowy powiedzala ze oskrzela sa czyste ale juz 4 dzen pije syropy i poprawia sie tyllko na chwile potem znow kaszle co dalej zrobic

Szanowna Pani
Niewiele wynika z podanych przez Panią informacji. Np. nie wiadomo nic o charakterze kaszlu (suchy,mokry), nie wiemy jaką dziecko ma temperaturę, nie wiemy jakie przyjmuje syropy (liczba mnoga),jaki ma apetyt.Nikt na podstawie Pani skąpych informacji bez badania dziecka nie da sensownych zaleceń.

Bogdan Wiliński

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie