Choruję na ZOK od ok. 1,5 roku.Obecnie uczęszczam na terapię oraz leczę się farmakologicznie.Kiedyś dokuczały mi kompulsje (waliłem pięścią w podłogę w celu rozładowania napięcia emocjonalnego).Obecnie towarzyszą mi obsesyjne myśli,a konkretnie jedna,która ,,próbuje" odebrać mi wiarę w siebie. Pamiętam,że ojciec mnie bardzo karał za moje zachowania(kompulsje,krzyki), które były tylko objawem choroby.Paradoksalnie, kary cielesne przynosiły mi ulgę.Teraz, kiedy mam względny spokój(nie licząc obsesji) nie mogę przyzwyczaić się do niego.1.Czy to może być uzależnienie od przemocy(o ile istnieje coś takiego)?
2.Czasami mój ojciec mnie denerwuje tak, że jestem w stanie go uderzyć. Czy jest to wynikiem przeszłych doświadczeń i moich konfliktów z nim?
3.Jak rozładować narastające napięcie, które towarzyszy mi czasem w kontakcie z moim ojcem ?(rozmawiałem z nim już o tym, ale to nie załatwiło do końca sprawy).
Pozdrawiam
mgr Małgorzata Mróz
mgr Małgorzata Mróz
Psychoterapeuta, Dietetyk
Katowice
Witam. Wszystkie refleksje i pytania, które Pan zadał są bardzo ważne, myślę jednak, że warto je omówić i pogłębić zrozumienie samego siebie z własnym psychoterapeutą. On z pewnością zna szerszy kontekst Pana problemów, trudności z jakimi się Pan boryka. Inna kwestia, że psychoterapia jest procesem, ma swoją dynamikę, wiąże się z nią także relacja terapeutyczną, więc jeśli cokolwiek Pana nurtuje, niepokoi, zastanawia, albo pojawia się chęć zasięgnięcia opinii kogoś innego poza specjalistą z którego pomocy Pan korzysta, to jest dobra okazja do omówienia także tego, jak Pan przeżywa i doświadcza tego kontaktu, jak Pan się w nim czuje. Zachęcam Pana do takiej otwartości, może stąd wynikać wiele korzyści. Pozdrawiam.

Specjaliści w zakresie leczenia: nerwica natręctw

Justyna Kinczyk

Justyna Kinczyk

Psycholog

Bytom

Małgorzata Polewka

Małgorzata Polewka

Psycholog

Kraków

Michał Suchacz

Michał Suchacz

Psychiatra

Żyrardów

Ilona Sojda-Prociak

Ilona Sojda-Prociak

Psycholog, Terapeuta

Kraków

Natalia Czyrko

Natalia Czyrko

Psycholog, Terapeuta

Lubań

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 42 pytań dotyczących usługi: nerwica natręctw

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.