Choruję na nerwicę lękową. Miesiąc temu 4 dni leżałem na oddziele pediatrycznym. Ostatnio naszły mni

4 odpowiedzi
Choruję na nerwicę lękową. Miesiąc temu 4 dni leżałem na oddziele pediatrycznym. Ostatnio naszły mnie myśli, że mogłem w tamtej placówce zarazić się czegoś ( WZW, HIV, HCV). Trafiłem do tego szpitala 18.12 o godzinie 18:00 i wtedy pobierała mi pielęgniarka krew i zakładali wenflon. Później 19.12 o godzinie 19:00 miałem mierzony cukier ( bo wmówiłem sobie że mam cukrzycę ale jednak nie po późniejszych badaniach ). A 20.12 o godzinie około 8:00 Pani przyszła pobrać mi krew na badania kolejne dodatkowe. I tej ostatniej sytaucji boję się najbardziej. Wyobrażam sobie, że pielęgniarka przede mną była w innej sali u jakiegoś dziecka ( ja miałem jedno łóżko w sali ) i pobrała mu krew do probówki, a następnie przyszła do mnie i tą samą igłą i strzykawką i narzędziami pobrała krew mi. Czy taka sytuacja jest możliwa ? Jakie jest ryzyko zarażenia wirusami w takiej sytaucji ?
Dzień dobry. Opisuje Pan lęk dotyczący możliwości zarażenia się chorobą podczas pobytu w szpitalu. Pana myśli i wyobrażenia, krążące wokół tego tematu mogą potęgować uczucie lęku. Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, dzięki której będzie Pan mógł poradzić sobie z tego typu myślami oraz lękiem. Pozdrawiam Sandra Jargieło

Dzień dobry. Lęk, o którym Pan pisze, może istotnie wpływać na Pana samopoczucie. Moim zdaniem skuteczniejszą metodą poradzenia sobie z tą sytuacją będzie nie tyle upewnienie się, czy mogło rzeczywiście dojść do zarażenia, ale uporanie się z samym lękiem. Doświadczenie podpowiada mi, że często nasze własne myśli tylko potęgują przykre emocje, nie eliminują natomiast ich przyczyny. Zachęcam, by w tym celu skontaktować się z psychoterapeutą. Szczególnie polecam psychoterapię poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam serdecznie.
Jest to mało prawdopodobne, aby zaraził się Pan tymi chorobami. Warto zastanowić się nad tym skąd u Pana takie podejrzenia i czy to są jedyne takie myśli, czy pojawiały się już wcześniej w różnych innych sytuacjach. Może Pan się spotkać z psychoterapeutą, który poprowadzi Pana przez te myśli i pozwoli zrozumieć ich podłożę. Pozdrawiam
Proponuję wizytę u psychoterapeuty mającego umiejętności leczenia nerwic lękowych.Psychoterapia pozwoli Panu minimalizować i panować nad tego typu myślami
Pozdrawiam
Rafał Dobolewski