Chciałam zapytać, czy w przypadku takich wyników (przy zdiagnozowanej Hashimoto kilka lat temu) powi

3 odpowiedzi
Chciałam zapytać, czy w przypadku takich wyników (przy zdiagnozowanej Hashimoto kilka lat temu) powinnam wrócić do dawki hormonu który mialam wcześniej tj. 75, a zwiększyłam około pół roku temu do 112,5 mg.
Moje wyniki obecnie przedstawiają się jak poniżej, a musiałam zrobić badania prywatnie bo czułam że naprawdę fizycznie umieram, od problemów z sercem, ze snem- poty, kołatania serca, marznięcie bezzasadne, bardzo negatywne samopoczucie psychiczne.
Dodam, że od około miesiąca przyjmuję 2000 mg witaminy D3. Czy powinnam zmniejszyć hormony?
Oto wyniki:
ft3 3,29 -> normy(2,5-3,9)
anty tpo 800,00 (0-9 )H
tsh 0,321 (0,38-5,33) L
ft4 1,45 (0,61-1,12) H
Dziękuję z góry za odpowiedź
Proszę zmniejszyć do 100 mcg. a za 3 tyg FT4 kontrola. Ponadto poziom estradiolu w 3 dniu cyklu !!! ma być około 50 ng. /ml

Proszę koniecznie zwrócić się do lekarza endokrynologa lub lekarza rodzinnego w celu zmiany dawki leku. Ma Pani objawy nadczynności. Wynik ft4 jest nieprawidłowy. Wskazana byłaby także wizyta u dietetyka w Pani rejonie, gdyż często po wprowadzeniu indywidualnnie dopasowanej diety udaje się zmniejszyć poziom przeciwciał. Pozdrawiam
Proszę skonsultować to z endokrynologiem.