Chciałabym zapytać, jaka jest zwykle częstotliwość spotkań w przypadku terapii? Pytam, ponieważ nie

3 odpowiedzi
Chciałabym zapytać, jaka jest zwykle częstotliwość spotkań w przypadku terapii? Pytam, ponieważ nie jestem pewna czy w aktualnej sytuacji podołam, zarówno czasowo, jak i finansowo. :)
Pozdrawiam
Dzień dobry. Wszystko tak naprawdę zależy od nurtu w którym pracuję terapeuta. Zwykle jest, to raz w tygodniu, a w niektórych przypadkach 2-3. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Zwykle jest to spotkanie raz w tygodniu, ale zdarza się, że może ich być więcej. Zależy to od rodzaju psychoterapii oraz od tego, jaką umowę zawiera się z psychoterapeutą.
Częstotliwość spotkań terapeutycznych może się różnić w zależności od wielu czynników, w tym od rodzaju terapii, indywidualnych potrzeb klienta, problemów, nad którymi pracujecie, oraz preferencji terapeuty.

Poniżej podaję ogólne wytyczne dotyczące częstotliwości spotkań terapeutycznych:

Jednorazowe konsultacje: Czasami ludzie decydują się na jednorazowe konsultacje, aby uzyskać wsparcie w konkretnej sytuacji lub poradzić sobie z konkretnym problemem.

Terapia krótkoterminowa: Może obejmować regularne spotkania, na przykład raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, przez określony czas, na przykład przez kilka miesięcy.

Terapia długoterminowa: Osoby pracujące nad głębokimi problemami emocjonalnymi mogą decydować się na długoterminową terapię, która może trwać kilka miesięcy lub nawet lata. Spotkania mogą być mniej częste niż w terapii krótkoterminowej, na przykład raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu.

Grupy terapeutyczne: Częstotliwość spotkań w grupach terapeutycznych może być różna, ale zazwyczaj odbywają się one raz lub kilka razy w tygodniu.

Online: Wirtualna terapia, zwłaszcza przez platformy internetowe, może oferować elastyczność pod względem częstotliwości spotkań.

Jeśli obawiasz się, że nie będziesz w stanie podołać zarówno czasowo, jak i finansowo, dobrze jest poruszyć te kwestie z terapeutą. Możliwe jest negocjowanie częstotliwości spotkań, a niektórzy terapeuci oferują także elastyczność finansową. Ważne jest, aby znaleźć rozwiązanie dostosowane do twoich potrzeb.

Pamiętaj, że dobry terapeuta zrozumie twoje obawy i będzie otwarty na dyskusję na temat dostosowania planu terapeutycznego do twoich indywidualnych okoliczności. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.