Chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej na temat nerwicy zoladka, jelit... Jestem tydz po usg jamie

2 odpowiedzi
Chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej na temat nerwicy zoladka, jelit... Jestem tydz po usg jamie brzusznej, ktore nic nie wykazalo, morfologia, cukier, cholesterol, w normie.. A jednak w nadbrzuszu czuje pobolewania (tak jakby bol zoladka, jeli) Niestety teraz, z mezem przechodze trudny etap. Prawie codziennie sa klotnie, oraz maz wiele rzeczy mi zabrania, albo na pewne propozycje reaguje smiechem, czy wyzywa mnie od glupich... Psychicznie mnie to wykancza, rozmawiam z nim na ten temat, ale to nic nie daje...
Przez cala ta sytuacje strasznie sie denerwuje. Dochodzi do tego stopnia, ze budze sie w nocy, i przez 2-3 godz nie spie... Budzi mnie lek, kolatanie serca, czy uderzenia goraca.... Czy te nerwy, zlosci moga miec wplyw na bole zoladka,czy jelit...
Dzień dobry,
odczuwanie bólu w różnych częściach ciała (również w żołądku) zdarza się dość często w sytuacjach trudnych emocjonalnie, a z tego, co Pani pisze, właśnie w takiej sytuacji Pani jest.
Zwłaszcza jeśli badania lekarskie nic nie wykazały można przypuszczać, że Pani organizm reaguje zarówno problemami ze snem, kołataniem serca i uderzeniami gorąca oraz właśnie bólem żołądka i jelit na stres, lęk i inne emocje, które Pani przeżywa. Jeżeli przyczyna faktycznie leży w odreagowaniu emocji przez ciało (bo np. ma Pani zbyt mało wsparcia, nie ma Pani z kim rozmawiać o tym, co Pani czuje oraz nie widać wyjścia z sytuacji), to proszę pamiętać, że jest to normalna reakcja i może Pani znaleźć pomoc i zrozumienie u psychologa lub psychoterapeuty.

Dzień dobry. Z tego, co Pani pisze problemem jest konfliktowa, wręcz przemocowa (obrażenie, kontrola, upokarzanie są określane jako przemoc psychiczna) relacja z mężem, a bóle żołądka są tylko objawem. Po wykluczeniu przyczyn fizjologicznych związanych z objawem zachęcam do zajęcia się problemem. Nie ma zgody na przemoc. Każdy człowiek ma prawo do szacunku i godnego traktowania. To, że Pani ciało reaguje somatycznie na psychologiczne ogromne obciążenie jest całkowicie normalne. Próbuje dać Pani znać, że jest to sytuacja do pilnej interwencji. Można poszukać pomocy wśród psychologów/terapeutów na NFZ (trzeba skierowanie od lekarza) lub prywatnie, ale zachęcam również do wybrania się do Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie oprócz wsparcia psychologicznego, może Pani również skorzystać z opieki prawnej, jeśli takiej Pani potrzebuje.

Życzę dużo siły i wytrwałości.
Aleksandra Zaród