Chciałabym poprosić o pomoc. Otóż od ponad roku cierpię na bóle szyi, karku, głowy (spl

2 odpowiedzi
Chciałabym poprosić o pomoc. Otóż od ponad roku cierpię na bóle szyi, karku, głowy (splaszczenie lordozy szyjnej, wklęsłość klatki piersiowej - te dysfunkcje według specjalistów nie powinny dawać aż tak silnych objawów - mam 26 lat, od ponad roku leżę w łóżku, ponieważ pozycja siedząca pogłębia dolegliwości bólowe). Byłam u około 9 fizjoterapeutów, (13 lekarzy różnych specjalizacji) osteopatów, każda terapia jest niestety nieowocna (moje ciało się spina)..do tej pory nie mogliśmy znaleźć przyczyny moich objawów. Ostatnio odbyłam wizytę u neurologa, który stwierdził, że ewidentnie mam tęzyczkę (mam silne parastezje, mrowienie, ból mięśni, problemy z połykaniem i jedzeniem -bóle nasilają się w ciągu dnia, wieczory są potworne...) prawie pół roku temu robiłam próbę tęzyczkową, ktora wyszła negatywnie...-dlatego też dłużej nie brałam pod uwagę tej jednostki chorobowej) suplementowalam jednak witaminę D3 i magnez w wysokich dawkach) Lekarz - neurolog stwierdził, że fizjoterapia nie będzie efektywna dopóki nie obniżę poziomu napięcia w ciele, w tym celu zalecił połączenie fizjoterapii ( w tym osteopatia) leków (wizyta u psychiatry) i psychoterapii. Jestem świadoma, że mój problem może wynikać z nieumiejętnego radzenia sobie ze stresem (jestem osobą wysoko wrażliwą i wszystko głęboko przeżywam), a także jest spowodowany długim nieefektwnym leczeniem (silne bóle mięśni kręgosłupa szyjnego, wcześniej długo niezdiagnozowana niedoczynność tarczycy - permanentne zmęczenie, senność, niska produktywność - frustracja -teraz hormony są w normie). Zwracam się z pytaniem, czy wśród Państwa znalazłby się specjalista (psychiatra i psychoterapeuta), który ma doświadczenie w takich "ciężkich" :) przypadkach i jest w stanie podjąć się współpracy (na terenie Warszawy)? Zdaję sobie sprawę, że jest to leczenie wymagające czasu ale zważywszy na fakt, że już straciłam 1,5 roku... nie ukrywam, że również kwestia czasu -szybkiego powrotu do zdrowia jest dla mnie bardzo istotna. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Jako psychoterapeuta, również zgadzam się, że psychoterapia może bardzo ulżyć w Pani dolegliwościach. Napięcia w ciele, problemy z tarczycą mają często swoje źródło w nadmiernym stresie lub trudnościach w radzeniu sobie z emocjami. Ja polecam w Pani przypadku psychoterapie Gestalt w której dużo pracuje się z ciałem i napięciami jakie generujemy w odpowiedzi na kontakt z trudnymi doświadczeniami. W Warszawie jest dużo specjalistów pracujących w tym nurcie. Życzę powodzenia.

Z mojej strony chcialbym Pani wskazac kierunek pracy, tez z cialem, ale wg metodyki Somatics Experiencing. Prosze poszukac na listach osob certyfikowanych czyli SE Practitioner's.