Cerazette i test beta hcg

4 odpowiedzi
Biorę pigułki Cerazette, jednak zdażyło mi się spóźnić z jedną. 4 tygodnie po stosunku zrobiłam bete z wynikiem <0.1. Zapytalam się moją ginekolog, czy test jest wiarygodny, ona jednak sie uparła, że trzeba go wykonać przy 35 tabletce licząc od zaczętego opakowania(?). Nie jestem w stanie ustalić kiedy takowa tabletka wypadłaby, sytuacja miała miejsce jakiś czas temu. Czy test wykonany 4 tygodnie po stosunku jest wiarygodny, niezależnie od cyklu i czasu, w którym mogłaby wystąpić owulacja? Mogę z pewnością wykluczyć ciąże czy powinnam powtórzyć badanie?
Wiarygodność testów ciążowych na podstawie wyniku wolnej podjednostyki B-HCG jest wysoka. Opóźnienie w przyjęciu jednej tabletki może spowodować wystąpienie owulacji w danym cyklu. Skoro badanie zostało przeprowadzone po 4 tygodniach od stosunku i w międzyczasie Pani nie współżyła, wynik należy uznać za ujemny, nie ma potrzeby powtarzania testu.

Witam, jeśli poziom bHCG z krwi 4 tygodnie po stosunku jest ujemny, i nie było juz później podobnej sytuacji, to wystarczy. Pozdrawiam
Witam,
Moim zdaniem w takiej sytuacji należy powtórzyć beta HCG, margines błędu przy tabletkach jednoskładnikowych jest wąski.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Dzień dobry.
Nasienie żyje do 3 dni, a czasami maksymalnie do 5. Do tego potrzeba kilka dni aby zarodek się zaimplantował i kosmówka zaczęła wytwarzać HCG. Jeżeli mierzyła Pani HCG 4 tygodnie od ostatniego współżycia i wyszło ujemne, to na pewno nie ciąża. Pozdrawiam SK