Brać następne zabiegi i czekać, czy jest inny sposób ?

3 odpowiedzi
Od grudnia odczuwam ból w łokciu "łokieć golfisty", wskutek gry w tenisa ziemnego. Od stycznia przeszedłem zabiegi - laser wysokoenerg. ultradźwięki, jonoforeza z Voltarenem, laser zwykły, fale magnetyczne. Jest niewielka poprawa, ale ból wraca, jest jakby w uśpieniu..
Czy jest aktualne zdjecie USG ??? Czy była stosowana już fala uderzeniowa??? Czy osocze bogatopłytkowe już było podane ?? Wiele rzeczy jeszcze można zrobic

Fizykoterapia pomaga w gojeniu ale podstawy problem pozostaje czyli zły wzorzec pracy mięśni w obszarze przedramienia. Skuteczne działanie powinno obejmować: specjalistyczne ćwiczenia, terapię manualną, ewentualny masaż głębokich tkanek + fizykoterapię. Pana dolegliwość jest dość popularna. Proszę skontaktować się z dobrym fizjoterapeutom. Polecam też artykuł na temat jak uniknąć kontuzji w tenisie - grzegorzecki.pl/uncategorized/radzic-urazami-tenisie/
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki
Witam przepraszam za długie oczekiwanie.W przypadku intensywnych ruchów stosowanych w okresie długiego czasu np gry w tenisa, przyczepy nadklykcia przysrodkowegon kości ramieniowej są przeciążenie i wytwarza się stan jałowy zapalny, aby nie wykonywać nacisków i przeciążenie na ścięgna okolicy nadklykcia należy zastosować unieruchomienie np longete przedramienia.Przypominam,że przyczepy takich mięśni jak nawrotny oby, zginacz promieniowy nadgarstka, m zginacz lokciowy nadgarstka i zginacz powierzchowny palców wszystkie te mięśnie rozpoczynają się na nadklykciu przysrodkowym dlatego wykonywane ruchy powodują napięcie tych przyczepow powstaje przewlekły ból. Proponuje unieruchomienie przedramienia na okres 2 tygodni w longete może być miękka zaprzestać wykonywania ruchów supinacji i pro nacji ,rozpocząć fizykoterapii proponuje jonoforezy z diprofophosu można powtórzyć magnetoterapie i laseroterapia pkt.