Borelioza-nawrot?

2 odpowiedzi
Dzien dobry !

Panie doktorze ,prosze mi odpowiedziec czy zdiagnozowana i leczona borelioza moze sie "odnowic " ? Ponad 10 lat temu mailam borelioze ,przyjmowalam antybiotyk.Zapomnialam juz o tej chorobie ale po tylu latach od zachorowania pojawily sie niepokojace mnie problemy stawowe,sercowe itd.Skojarzylam to z borelioza ale wlasciwie jej juz nie mam? dlatego kieruje te swoje pytanie do Pana jako specjalisty czy jest mozliwy " nawrot " tej choroby.
Pozdrawiam
Może było ponowne ugryzienie przez kleszcza?

Witam. Postacie boreliozy są różne, m.in. takie które są długotrwałe. Na pewno pani objawy stawowe są niepokojące. Proponuję zacząć od wizyty u zakaźnika, który potwierdzi bądź wykluczy boreliozę. Pozdrawiam.