Bolące dziąsła

8 odpowiedzi
Od trzech tygodni bolą i krwawią mi dziąsła. /już kiedyś tak miałem ale mi przeszło. Jaką pastę kupić ?
Dobrze by było, żeby Pan przyszedł w celu konsultacji. Obejrzę dziąsła i dobiorę odpowiednią pastę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Nie polecę Panu żadnej pasty na chwilę obecną. Proszę udać się do gabinetu stomatologicznego by ustalić przyczynę stanu zapalnego. Przyczyn jest kilka i należy to ocenić u lekarza. Wtedy można podjąć leczenie jeśli takie zostanie zalecono i dopiero wybierać pastę. Pozdrawiam
Proponuję jak najszybciej umówić się do lekarza stomatologa na wizytę,podczas której lekarz zbada jamę ustną i stwierdzi co jest przyczyną takiego stanu. Należy usunąć przyczynę choroby. Pasta do zębów służy do pielęgnacji dziąseł i zębów,a nie do leczenia stanów patologicznych.
Dzień dobry, zawsze najlepiej jest wiedzieć, jaka jest przyczyna dolegliwości. Co powoduje krwawienie i ból? To są objawy stanu zapalnego, który najczęściej spowodowany jest obecnością bakterii,czyli płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego. Proponuję wizytę kontrolną - jest bezpłatna. Podczas takiej wizyty zostanie Pan dokładnie zbadany i możemy wtedy ustalić, jakie leczenie będzie najskuteczniejsze.
Miękka szczoteczka, Meridol, Lacalut, Elgydium, dowolnie. Bardzo dokładnie oczyszczać zęby i masować dziąsła, mimo krwawienia. Do tego Eludril, płyn do płukania, stosowany dokładnie według wskazań ulotki,nie dłużej niż 2 tygodnie. I koniecznie wizyta w gabinecie w celu weryfikacji jaka jest przyczyna krwawienia (kamień nazębny, zapalenie dziąseł).
Witam serdecznie,
Dobrze byłoby pokazać się na wizytę kontrolną i ustalić co powoduje taki stan.
Najprawdopodobniej będzie konieczny zabieg ozyszczania zębów ( higienizacja ) .
Zastosowanie pasty tylko odrobinę poprawi dany stan ( to trochę jak leczenie bólu głowy lekiem typu apap. Leczy jedynie stan a nie przyczynę )
Dorażnie proszę upić : lacaut Activ oraz płyn eludril
Witam! Sednem zachowania zdrowych dziąseł jest prawidłowe i odpowiednio częste ich szczotkowanie. Pasta jest czynnikiem drugorzędnym. Proponuję pastę Elgydium oraz co jest bardzo ważne: przeciwbakteryjna płukanka Eludril. Proszę zwrócić na stan higieny, jej skuteczność. Jeśli przyczyną są bakterie- objawy miną. Jeśli nie proszę zgłosić się na konsultację do lekarza specjalisty stomatologa, by mógł ocenić stan Pana dziąseł.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
opisane objawy są wynikiem stanu zapalnego. Jeśli dotyczy tylko dziąseł można go wyleczyć przez zmniejszenie ilości bakterii w ustach. Najlepszym sposobem jest mycie zębów minimum 2 razy dziennie rano i przed snem.
Ważniejsze tutaj jest szczotkowanie i systematyczność. Pasta jest tylko dodatkiem. Krwawienie jest objawem stanu zapalnego i proszę nie zwracać na nie uwagi i myć pomimo krwawienia- ono minie kiedy wygoją się dziąsła. Proszę kupić sobie nową szczoteczkę i nić dentystyczną. Pierwsze nitkujemy przestrzenie między wszystkimi zębami, wprowadzamy nitkę powoli i delikatnie żeby nie porozcinać dziąseł i wysuwamy nić po każdej ze ścian zębów, Później myjemy zęby ok 2 minuty. Na koniec można zastosować płyn do płukania np. Eludril/Curasept. Proszę iść do lekarza rodzinnego po skierowanie na morfologię z ręcznym rozmazem oraz zgłosić się do dentysty żeby Pana na żywo zbadał,ponieważ tylko takie badanie jest podstawą do postawienia rozpoznania.
życzę dużo zdrowia,
Natalia Zielińska-Sewastianik