Krzywe, wsunięte zęby

6 odpowiedzi
Witam.
Od kilku lat twierdzę, że moje górne zęby są lekko wsunięte do tyłu. Mam także krzywego kła, który dość późno wyszedł (ostatniego mleczaka straciłam w wieku 12 lat) oraz górne dwójki, które są malutkie. Mój uśmiech wygląda jak króliczy. Dopiero rok temu dwie dentystki stwierdziły, że faktycznie przydałby mi się aparat. Za dwa lata biorę ślub i chciałabym mieć wtedy piękny uśmiech. Gdybym teraz "wzięła się" za leczenie ile mniej więcej mogłoby potrwać? Dodam, że lewa strona wygląda całkiem w porządku, większy problem jest z prawą stroną.
Szanowna Pani, leczenie ortodontyczne trwa do półtora roku, więc teraz jest idealny moment na zadbanie o piękny uśmiech na ceremonię. Nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie zaprosić Panią na wizytę, na której ustalimy zakres leczenia.

Czas leczenia aparatami stałymi wynosi zwykle około dwóch lat. Jak najbardziej trzeba teraz rozpocząć leczenie żeby w dniu ślubu cieszyć się pięknym uśmiechem. Jeszce tylko dodam , że ślub jest częstą motywacją do rozpoczęcia leczenia.
Pozdrawiam Magdalena Orczykowska
Witam!
Niestety nie mogę odpowiedzieć Pani na to pytanie bez osobistej oceny tego przypadku w gabinecie. Aby móc rzetelnie odpowiedzieć na wszelkie pytania i określić orientacyjny czas leczenia konieczne jest zbadanie problemu bezpośrednio w jamie ustnej. Niezbędna jest więc wizyta konsultacyjna, na którą serdecznie zapraszam.
Pozdrawiam.
Witam Panią.
Średni czas potrzebny na wyleczenie wady ortodontycznej to 2 lata. Dokładniejsze oszacowanie jest możliwe po konsultacji i ocenie stopnia wady. Należy jednak pamiętać, iż każdy organizm reaguje inaczej - u dwóch pacjentów z tą samą wadą czas leczenia będzie różny. Poza tym pacjenci dorośli leczeni są zwykle dłużej niż nastolatkowie.
Witam, czas leczenia ortodontycznego zależy od bardzo wielu czynników, nie wiem ile Pani ma lat, czy sa stłoczenia zębów itd...Dokładna analiza Pani sytuacji będzie możliwa po wykonaniu odpowiednich zdjec i konsultacji.Zapraszam jak najszybciej.
Bez dokładnego badania pacjenta nie można przewidywać czasu potrzebnego na leczenie.