bol zeba po leczeniu

8 odpowiedzi
Witam serdecznie ,mialam leczenie kanalowe (5gornej)po kilku miesiacach zab mi ulegl zlamaniu przy dzisle .boli mnie od kilku tygodni czy to moze byc przyczyna bulu glowy i wezlow podzuchwowych,jest mozliwosc leczenia jesli tak jaki byl by tego koszt? Prosze o szybka odpowiedz
Witam. Wszystko zależy od tego jak przebiega linia złamania. Jeślu linia zlamania przebiega powyżej lini kości istnieje szansa najprawdopodobniej na uratowanie zęba poprzez leczenie protetyczne. Co do bólu węzłów chłonnych dolnych nie widzę powiązania między urazem zęba górnego a powiększeniem i bólem węzłów chłonnych podżuchwowych. Co do kosztów musiałbym ocenić to na podstawie zdjęcia RTG oraz obrazu klinicznego. Serdecznie pozdrawiam Mariusz Pietrzak.

należy wykonać rtg tego zeba. przyczyną powiekszenia węzłów mogą być inne zęby jak i inne stany zapalne toczące się po tej stronie. Który to ząb i które węzły podżuchwowe ? Ból przy jedzeniu czy samoistny - bez przyczyny ? a koszt to co ma być wykonane i u kogo, gdzie
Dzień dobry,w pierwszej kolejności należy zrobić zdjęcie, żeby zobaczyć czy prawidłowo jest wypełniony korzeń, czy nie ma zmiany przy wierzchołku i czy korzeń nie jest złamany. W zależności od od diagnozy przebiegać będzie dalsze leczenie. Zęby górne ,a o takim tutaj mówimy, nie spowodują powiększenia węzłów chłonnych podżuchwowych - natomiast zęby dolne tak. Proszę udać się do lekarza, w celu diagnostyki i leczenia. Pozdrawiam dr Kręcisz
Witam! Przyczyną bólu może być nieprawidłowe leczenie kanałowe lecz także samo złamanie zęba. Mogło wystąpić złamanie wzdłużne lub urażanie tkanek przez ruszające się odłamki zęba. Konieczna wizyta u stomatologa. Ceny są różne w różnych rejonach kraju i gabinetach więc tu Pani nie pomogę :).
Pozdrawiam
Grzegorz Szumilas
Witam serdecznie,
złamanie korony zęba po leczeniu kanałowym będzie wymagało prawdopodobnie odbudowy protetycznej czyli wykonania np.korony, koszty to około 600-1500 zl, zależą od techniki i użytych materiałów. Samo złamanie korony nie jest raczej przyczyną bólu głowy ani węzłów chłonnych. Problem może dotyczyć nawrotu infekcji w kanałach zęba, wówczas należy wziąć pod uwagę możliwość ponownego leczenia kanałowego lub leczenie chirurgiczne, przy wcześniejszym zbadaniu czy nie ma jeszcze innej przyczyny pojawiającego się bólu.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Kaniewska
Przede wszystkim należy usunąć ruchomy odłam,jeśli stan który Pani opisuje trwa kilka tygodni to mogło to spowodować powiększenie węzłów i ogólne złe samopoczucie
Szanowna Pani! Poruszyła Pani kilka problemów w jednym pytaniu.Proponuję wizytę w gabinecie dentystycznym (niezwłocznie),jak również wykonanie zdjęcia rentgenowskiego złamanego zęba.Jeżeli złamanie jest kilkumiesięczne, może być przyczyną bólu głowy ewentualnie stanu zapalnego.Pozdrawiam
Witam!
Jeżeli leczenie kanałowe zostało przeprowadzone prawidłowo. nie powinna Pani odczuwać bólu pomimo odłamania korony zęba. Objawy u Pani są bardzo nieswoiste. Ból głowy i węzłów chłonnych podżuchwowych to duży obszar, jak na stan zapalny.
Proszę udać się do lekarza specjalisty stomatologa, który Panią zbada i wykona odpowiednie badania. Krótki opis, bez możliwości zbadania Pani uniemożliwia mi postawienie autorytatywnej diagnozy.
Konieczna jest konsultacja stomatologiczna w celu wykluczenia ognisk stanu zapalnego pochodzącego z jamy ustnej. Leczenie zaordynuje lekarz, który podda Panię badaniu przedmiotowemu i podmiotowemu.
Proszę nie zwlekać z wizytą. Pisze Pani, że objawy utrzymują się od kilku tygodni.
Co do sposobu leczenia i poniesionych z tym kosztów również określi lekarz specjalista, który Panią zbada. On-line nie uzyska Pani diagnozy.
Jak już wspomniałam, proszę nie zwlekać z wizyta u lekarza specjalisty stomatologa. Jeśli wykluczy źródło pochodzenia Pani dolegliwości w jamie ustnej, skieruje zapewnie Panią do innego lekarza np. laryngologa.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska