Ból pooperacyjny resekcji stawu biodrowego.

7 odpowiedzi
Po resekcji stawu biodrowego, pierwsza 15 lat temu, druga 8.09.2015 / T. 84.0 / była uszkodzona panewka i zrobił się torbiel w pachwinie wielkości 8x6x3. Została usunięta, ale po rehabilitacji poszpitalnej w Otwocku i rehabilitacji w Ciechocinku mam silny ból w miejscu operowanej części - tam, gdzie jest szew. Boli mnie i ból przechodzi aż do kolana po zewnętrznej i wewnętrznej stronie ból kolana i uda zewnętrznego jest bardzo ostry. Jestem na proszkach przeciwbólowych. Byłam u lekarza na kontroli zrobili mi prześwietlenie kręgosłupa i operowanego biodra – biodro podobno jest w bardzo dobrym stanie, natomiast kręgosłup na odcinkach L4 i L5 jest naruszony. Ponadto mam drętwy palec u prawej nogi tej operowanej. P. doktorze może mi Pan pomóc?
Wstępnie Prosze o rtg biodra i kręgosłupa. Pozdrawiam. T. Sorysz

Szanowna Pani/Panie
Oczywiście postaram się pomóc jednak musiałbym poznać wyniki badań obrazowych, a przede wszystkim porozmawiać i zbadać Panią/Pana. Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Witam!!!
Termin "resekcja" stawu biodrowego jest mało precyzyjny. Jeżeli ból jest w okolicy rany pooperacyjnej, warto wykonać USG tej okolicy i określić wykładniki procesu zapalnego z krwi (m.in. morfologia, OB, CRP). Co do bólu kręgosłupa, sam opis mało wnosi - niezbędna jest weryfikacja obrazu RTG i badanie kliniczne pacjenta...
Witam.
Rozumiem, że ma Pani teraz endoprotezę całkowitą prawego stawu biodrowego? Objawy, które Pani opisuje mogą pochodzić z różnych poziomów: kręgosłup, tkanki miękkie,blizna pooper., nerw. W celu prawidłowej diagnozy i późniejszej terapii zapraszam do kontaktu. Pomóc zawsze można trzeba, tylko albo aż ,znaleźć przyczynę.Pozdrawiam
Jak najbardziej mozemy z tym popracowac. Kwestia zdiagnozowania co dokladnie pania boli i na czy polega konkretny problem, czy to zaburzenie strikte biodra czy tkanek otaczajacych
Witam serdecznie, postaram się Pani pomóc, żeby nie tracić czasu na wymianę korespondencyjną proszę o kontakt pod moim numerem telefonu.Pozdrawiam serdecznie Karol Śliwiński
Witam serdecznie!
Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi na zadane pytanie.
Pani przypadek jest dość skomplikowany ale myślę, że mógłbym z Panią popracować i Pani pomóc. Nie mogę dać żadnej gwarancji bo problem jest złożony, ale więcej będę mógł powiedzieć podczas wizyty, gdy Panią zbadam.
Proszę o kontakt.
Pozdrawiam!