Dzień dobry,
Zwracam się do Pani z pytaniem co zrobić. Moim problemem jest ból podczas stosunku. Mimo iż z ginekologicznego punktu wszystko jest w porządku. Od pierwszego razu kilka lat temu do teraz za każdym razem stosunek nie sprawia przyjemności przynajmniej na samym początku. Ciężko mi się wyluzować i czerpać przyjemność z seksu gdy na samą myśl o tym że będzie boleć już jestem cała anty-nastawiona do jakiegokolwiek zbliżenia. Chodziłam kiedyś do terapeuty jednak Pani doktor zajęła się całkiem innym problemem, a niżeli tym z którym do niej przyszłam. Moje poczucie wartości jest raczej niskie, przez to, że kiedyś miałam problemy z dużą otyłością jako nastolatka. Dzisiaj jako kobieta "odchudzona" moje postrzeganie siebie nadal jest takie jak w czasie kiedy byłam większych gabarytów.
Czy może Pani mi poradzić co zrobić i gdzie się udać. To naprawdę ciężkie i dla mnie a pewnie jeszcze bardziej dla mojego partnera że bliskość fizyczna jest bardzo rzadko, czasami nawet i przez kilka miesięcy nic-tylko dlatego ze ja boje się że znów będzie bolało i nie potrafię się wyluzować, a do tego dochodzą jeszcze kompleksy związane z ciałem po odchudzaniu i ciągła myśl ze tu grubo..tam grubo..tu wałeczek..mimo że tak naprawdę mój partner mówi że ich nie ma i że jestem szczupła.
Proszę o pomoc,
 Alina Hlawacz
Alina Hlawacz
Seksuolog, Psycholog, Psychoterapeuta
Kraków
Dzień dobry Pani,
najlepszym sposobem będzie psychoterapia u psychologa seksuologa, który dokładnie skupi się na problemie i wyeliminowaniu lub obniżeniu bólu podczas stosunku.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.