Ból podczas stosunku

4 odpowiedzi
Dzień dobry,
Chciałabym zadać pytanie związane z seksulanością. Mam 23 lata, stałego partnera, którego kocham ale niestety nasze stosunki seksulane nie są dla mnie satysfakcjonujące. Większość razy kiedy się kochamy mimo, że czuję iż jestem podniecona wprowadzenie członka do pochwy sprawia mi ogromny ból, potem gdy to się uda mam wrażenie, że przy każdym przesunięciu członka boli mnie pochwa. Po kilku minutach jest już lepiej ale z każdą przerwą np. na zmianę pozycji i ponownym wprowadzeniem członka pochwa znowu boli (wtedy nie ma już problemów z samym wprowadzeniem członka). Najpierw myślałam, że jest to związane z nawilżeniem. Obecnie używamy lubrykantu ale niestety to nie poprawia sytuacji.
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź z czym to może być związane oraz co w tej sytuacji powinnam zrobić.
Pozdrawiam
Dzień dobry, na początek niezbędna jest konsultacja ginekologiczna, aby zweryfikować przyczyny biologiczne/anatomiczne. Jeśli okaże się, że w tym zakresie jest wszystko w porządku to przyczyna może być natury psychologicznej, wtedy warto skorzystać z konsultacji/terapii u seksuologa-psychologa. Pozdrawiam serdecznie.

Warto rozważyć różne anatomiczne przyczyny odczuwanego przez Panią bólu - w tym celu zachęcam do udania się na wizytę do ginekologa, aby wykluczyć problemy anatomiczne, Na ten moment jest za mało danych, aby jednoznacznie stwierdzić, czy odczuwane przez Panią dolegliwości bólowe podczas wprowadzenia członka do pochwy dają się wyjaśnić poprzez trudność jaką jest dyspareunia na tle psychogennym,
Dzień dobry Pani,
ból podczas stosunku to jedno z najczęstszych zaburzeń seksualnych u kobiety i jest uleczalne.
Powodów może być kilka. Sugeruję zacząć od wykluczenia nieprawidłowości w budowie anatomicznej oraz infekcji. Dlatego też w pierwszej kolejności proszę udać się do ginekologa. Przy okazji dowie się Pani, czy przy badaniu ginekologicznym również występuje ból i czy jest podobny do tego podczas stosunku? Jeśli badanie potwierdzi prawidłowość budowy narządów płciowych i brak infekcji, wtedy konieczna będzie konsultacja u psychologa seksuologa, psychiatry seksuologa lub ginekologa seksuologa (w Warszawie może Pani z pewnością znaleźć takiego specjalistę). Specjalista prawdopodobnie zaleci terapię, podpowie wskazówki dotyczące metod rozluźniania się podczas współżycia, itp.
Tymczasem proszę zacząć systematycznie ćwiczyć mięśnie Kegla (3 serie po 10 zacisków rano i wieczorem), wykonywać ćwiczenia oddechowe do dolnej części brzucha, wyszukać zajęcia związane z rozluźnianiem mięśni dna miednicy lub ewentualnie umówić się do fizjoterapeuty w tym zakresie.
Życzę cierpliwości i systematyczności.
Witam, na początek powinna się Pani udać do ginekologa, żeby ocenił, czy są jakieś nieprawidłowości fizjologiczne, np w budowie. Jeśli nie znajdzie niczego niepokojącego, kolejnym krokiem będzie wizyta u psychologa seksuologa i poszukanie czynników psychologicznych , które mogą powodować ból.