Ból noska po zabiegu

6 odpowiedzi
Dzień dobry,
jestem cztery miesiące po operacji plastycznej przegrody nosowej, dokładnie jestem po częściowej resekcji i repozycji przegrody chrzęstno-kostnej nosa. Jednak do dziś przerywany ból w głębi nosa nie ustępuje. Mam problemy z zwykłymi codziennymi czynnościami (jedzeniem, piciem, spaniem na boku, myciem zębów itd.), bo wtedy ból się nasila. Jeszcze do tego występuje u mnie przerywana niedrożność prawej strony nosa i opuchlizna noska. Tomograf wykazał, że pojedyncze komórki sitowia po stronie prawej są bezpowietrzne oraz widoczna jest skrzywiona przegroda nosowa na stronę lewą z ostrogą kostną na poziomie przewodu nosowego środkowego lewego. Dodam, że nadal dbam o nosek, nie uprawiam sportu jak na razie, nie uderzyłam się, tryb pracy mam siedzący. Czy ostroga może mi przeszkadzać i powodować ból? Co w takim przypadku? Czy to coś poważnego? Niepokoję się bardzo a wizyta u lekarza dopiero za miesiąc. Proszę o poradę.
Dziękuję
Witam , zazwyczaj błona śluzowa nosa po zabiegu goi sie do m-ca, a po dwóch miesiącach pacjenci wracaja juz do wszystkich czynności, w sprtów ( nieurazowych). 4 m-ce to długo. Koniczna jest konsultacja i endoskopia nosa.

Witam serdecznie.
Po przeprowadzonej procedurze zabiegowej - nawet w okresie do 6 m-cy mogą utrzymywać się dolegliwości neuralgiczne. Proszę skonsultować to z lekarzem przeprowadzającym zabieg.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Na te pytania uzyska Pani odpowiedź podczas wizyty kontrolnej u operatora (trudno bez widzenia pacjenta i jego noska oraz bez wiedzy jak wyglądała operacja wypowiadać się na ten temat
Pozdr
Stanisław Nitek
ps dolegliwości można doraźnie łagodzić kroplami obkurczającymi do nosa ale nie dłużej niż 7-9 dni i ewentualnie preparatami do płukania nosa
Każdy zabieg to interwencja w strukturę tkanek naszego organizmu. Swoim pacjentom, w podobnych przypadkach, proponuję suplementację Milgamma 100 lub Neurovit 2 x dziennie przez 3 miesiące.
Ostroga powinna być usunięta ,Poza tym ma Pani zapalenie sitowia po tej stronie .Zapraszam na wizytę do Świdnika w celu badania endoskopowego nosa oraz oceny plyty z badaniem tk zatok na CD-ROM w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz bycmoże wskazan do operacji/reoperacji .
Dzień dobry
Wnioskuję z opisu, że ból, obrzęk i okresowa niedrożność nosa pojawia się po stronie prawej a kolec przegrody na wysokości przewodu nosowego środkowego po stronie lewej. Tomografia zatok wykazała zmiany zapalne w sitowiu po stronie prawej i mogą one mieć wpływ na odczucie pogorszenia drożności nosa po tej stronie, obrzęk, opuchliznę wewnątrz nosa zwłaszcza jeśli mają one charakter zmienny. Kolec przegrody po stronie lewej będzie dawał dolegliwości po tej stronie tj pogorszenie drożności nosa - raczej niezmienne w czasie - katar, uczucie splywania wydzieliny itp. Obrzęk nosa zewnętrznego jest możliwym, rzadkim powikłaniem po zabiegu wewnątrznosowym, ustępującym z biegiem czasu. Proponuję dokładnie omówic dolegliwości po zabiegu, czas ich trwania, stronę występowania oraz charakter (ból, obrzęk) podczas wizyty kontrolnej, by lekarz operujący mógł skonfrontować objawy z techniką operacji i zakresem zabiegu. Wymienione przez Panią dolegliwości nie są niepokojące, ale czas ich utrzymywania się może być dłuższy niż zwykle i moga wymagac dodatkowego leczenia farmakologicznego a niekiedy rewizji operacyjnej.
Pozdrawiam serdecznie