BÓL KOLANA

1 odpowiedzi
Witem serdecznie.
Od dwóch tygodni boli mnie kolano ale nie jest to ból stały tylko kilka razy w tygodniu
jest taki nagły i silny. trwa około trzech minut i jest tak silny, że płacze jak dziecko choć mam 35 lat. Ból przypomina wbijanie tysiaca igieł oraz kolano jest lekko opuchnięte. Stosuje maść przeciwzapalna oraz tabletki opokan i nic mi nie pomaga. Z zaprzyjaźnionej apteki mam również tabletki musujące DUO STAWY MAXIFLEX GLUKOZAMINA lecz i to nie daje ulgi. Proszę o poradę. Pozdrawiam Anna
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Michał Reszelski
może to być uszkodzenie łąkotki bądź chrząstki wskazane jest badanie kliniczne i raczej nie uniknie Pani artroskopii ew zastrzyki z kwasu hialuronowego pozdrawiam.

Witam ponownie
Już odpisywał mi Pan na pytanie za co serdecznie dziękuję. Byłam już u specjalisty lecz chciałabym się poradzić Pana Doktora ponieważ mam pewne wątpliwości co do sposobu leczenia. Podam dokładna diagnozę którą ortopeda napisał.
staw kolanowy prawy
łąkotka boczna z niewielką szczeliną pęknięcia, w obrębie przyczepu udowego LCL objawy tendinopatii. Objawy chondropatii kłykcia bocznego i przyśrodkowego II stopnia i te ostatnie objawy mam również w lewym kolanie.
Zalecenia lekarza
unikanie zgięcia stawu kolanowego, unikanie kucania i klękania, wskazane rozciaganie mięśni kulszowo goleniowych, wzmocnienie przywodzicieli codziennie 10 minut oraz orteza rzepki do chodzenia. Do rozważenia diprophos w dalszym etapie kwas hialuronowy.

Wszystkie ćwiczenia wykonuje starannie, ortezę noszę choć nie wiem czy prawidłową ponieważ Pan doktor nie powiedział dokładnie jaką a ból jest coraz większy i coraz częstszy. Już nie wiem jak siedzieć czy chodzić najmniejszy ruch sprawia mi ból lecz to taki chwilowy ale ostry ból. Gdy ściągnę ortezę to ból jest nie do zniesienia, muszę zaraz kolana smarować i łykać proszki.
Proszę o poradę i czy to czasami nie kwalifikuję się do operacji. Pozdrawiam Anna
Szanowna Pani, Szanowny Panie,
Aby ostatecznie ustalić dalszy tok postępowania kolano wymaga badania jednak wszystko wskazuje na konieczność wykonania artroskopii stawu kolanowego. Sugeruję pilną konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak