Stopy końsko-szpotawe 2016

1 odpowiedzi
Witam, podczas drugiego USG lekarz stwierdził u naszego przyszłego dziecka obie stopy końsko-szpotawe. Poród mam wyznaczony na połowę września 2016 i nie do końca wiem jak mam postępować. Mieszkam w Łodzi, byłam na wizycie u dr. Lipczyka, a nadal nie bardzo wiem co mam robić. Przyznam, że prywatne wizyty będą dużym obciążeniem, nie wiem czy mogę ufać prowadzeniu przez NFZ. Czy poród powinien odbyć się np. w CZMP bo tam najbliżej do specjalistów, czy po prostu jak najszybciej zgłosić się do specjalisty i tu pytanie GDZIE, DO KOGO? Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Dziecko podczas pobytu w oddziale nowrodkowym powinno być skonsultowane przez ortopedę. W zależności od możliwości korekcji wady planuje się dalsze leczenie. Wczesne redresje i ćwiczenia wdraża się jeszcze w oddziale noworodkowym. Dalsze leczenie polegające na korekcji i unieruchomieniach kontynuuje się od 2-3 tygodnia życia. Nie jest wymagany poród w ośrodku ze spejcalistycznyn oddziałem ortopedii dziecięcej, aczkolwiek takie rozwiązanie na pewno przyczyni się do szybkiego rozpoznania i leczenia. Na pewno w każdym oddziale nowrodkowym wada zostanie rozpoznana i przedstawiona zostanie droga dalszego postępowania. W Łodzi znajdują sie 2 oddziały ortopedii dziecięcej - CZMP oraz Szpital CKD przy ul. Pomorskiej