Zerwane ACL. Uniemożliwia normalne funkcjonowanie

1 odpowiedzi
Witam. Mam problem z kolanem. W marcu na turnieju piłki nożnej doznałam skrętu kolana. Byłam prywatnie u lekarza i jednoznacznie stwierdził zerwanie ACL w prawym kolanie. Miałam czekać na termin NFZ do lipca, niestety lekarz skończył współpracę z NFZ. Z kolanem mam coraz większe problemy. Jest bardzo duża niestabilność juz kilkukrotnie ' uciekło ' mi. Dwa razy z tego powodu wylądowałam na izbie przyjęć. Ostatni raz był najgorszy. Lekarz polecił kilka szpitali, wszędzie jestem odsyłana gdzie indziej ' bo może tam mają termin '. Jeden lekarz wspomniał o ' kwalifikacji do operacji ' żebym się tam zgłosiła? Kolano uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie, mam stojąca prace, byłam miesiąc na zwolnieniu przez nie. Również mogę zapomnieć o sporcie. Mam 23 lata i grałam 7 lat w piłkę nożną. Może ktoś mi coś poradzić? Termin rezonansu mam również późny na koniec października w Łodzi. Kolano było już po zabiegu artroskopii w tamtym roku, wycinana uszkodzona łąkotka na skutek urazu w meczu. Prywatnie leczenie nie wchodzi w grę. Niestety nie mam 10-16 tyś.
Jeżeli posiada Pani skierowanie do szpitala na zabieg rekonstrukcji ACL to proponuję zapisać się w którymś z oddziałów wykonujących tą procedurę. Jeżeli zabieg prywatny nie wchodzi w grę to niestety obowiązuje kolejka i niewiele można w tej kwestii poradzić. Proponuję kontaktować się również z oddziałami poza Łodzią i województwem łódzkim. Termin rezonansu magnetycznego pod koniec października w ramach nfz jest dość atrakcyjny.